Тернопільську обласну школу мистецтв хочуть передати у власність міської ради.

Про це повідомляє телеканал ІНТБ.

Вже 17 років навчальний заклад працює за унікальними та спеціальними програмами. Крім загальноосвітніх предметів, його вихованці освоюють мистецтво вокалу, хореографії, театру, малярства та гри на різних музичних інструментах.

Засновником експериментальної школи мистецтв є обласна рада. Проте в січні, з метою збільшити надходження до місцевих бюджетів та економно використовувати кошти, розпорядженням голови обласної держадміністрації освітній заклад вирішили передати у власність міста Тернополя. Депутат обласної ради цим рішенням незадоволений.

– Згідно проекту розпорядження голови державної обласної адміністрації, від 26 січня №35 «Про заходи щодо збільшення надходжень до місцевих бюджетів, економного та раціонального використання коштів», передача місту фактично передбачає ліквідацію і знищення цієї школи. Місто Тернопіль не може утримувати навіть ті школи, які вже є в наявності, – каже депутат облради Степан Барна.

Питання щодо переселення, ліквідації чи реорганізації школи мистецтв постає уже не вперше. Причиною цього є місце її розташування, переконаний Степан Барна, адже навчальний заклад займає чималу територію в центральній частині міста.

– Я розумію, що школа мистецтв займає лакомий шматок території в місті Тернополі. Саме приміщення має 2 тисячі квадратних метрів. Якщо довкола цього точиться спекуляція, то так треба і про це говорити, а не вигадувати якісь причини, – стверджує депутат.

Загалом, річний бюджет школи становить більше 4 мільйонів гривень. Тернопільська обласна рада у змозі й надалі фінансувати освітній заклад. Тому його передача місту – недоцільна, каже начальник відділу виконавчого апарату облради Володимир Чубатий.

– Ми можемо так програму скласти, що область забезпечить нормальне фінансування своїх зобов’язань, зокрема й експериментального навчання. А те, що держава нам дає на загальноосвітні предмети, ми, звичайно, використаємо, – каже Володимир Чубатий.

Для чого передавати місту школу мистецтв – не розуміє і заступник директора навчального закладу з експериментально-методичної роботи Майя Нівельт. Жінка збентежена, адже в Тернополі є і музичні, і художні школи. Тому ще один освітній заклад обласному центру не потрібен.

Трудовий колектив школи мистецтв – категорично проти будь-яких змін. Учитель молодших класів Наталія Домбровська запевняє, що освітній заклад – унікальний не лише в Тернопільській області, але й в усій Україні. Вихованці школи беруть участь у різноманітних конкурсах і представляють нашу державу за кордоном. І такі реформи можуть негативно вплинути на учнів. Батьки вихованців навчального закладу також не підтримують ідею шкільних реформ.

Навчальний процес проходить за експериментальним розкладом. У початковій школі чергування в ньому предметів інтелектуального та емоційного навантаження сприяє кращому засвоєнню матеріалу і дозволяє уникнути перевантаження, – переконані вчителі школи мистецтв.