Летовище у Тернополі піднімуть за 29 млн грн. Технікою для нього допомагають навіть інші міста України.

Харків подарував техніку для аеропорту “Тернопіль. Про це сказали на сесії облради 1 червня, пише “20 хвилин”.

– Хочете почути це прізвище? Кернес… Адольфович… Харків безкоштовно погодився передати нам комплект рентгено-телевізійного обладніння для аеропорту, – каже голова облради Олексій Кайда. – Я не їздив туди на поклін, як дехто до Ізраїлю, і ярмолку не вдягав. Це все – завдяки особистим контактам…

Гроші на аеропорт “Тернопіль”

Начальник головного управління розвитку інфраструктури обладміністрації Тарас Борук каже, що повноцінна робота летовища дійсно може дати поштовх розвитку бізнесу, туризму та ділового партнерства.

Під час обговорення питання Тернопільського аеропорту депутати 26 травня змагалися у дотепності. Тернопіль матиме вигляд африканської держави Буркіна Фасо, якщо не налагодить регулулярної та безперебійної роботи повітряних воріт краю, переконував позафракційний Степан Барна. Натомість Василь Хомінець зі “Свободи” запропонував модернізувати летовище – перетворити його на вертолітний майданчик. Мовляв, для президента Віктора Януковича вже купили супервертоліт і масово всюди будують вертолітні майданчики, тож Тернопіль міг би перейняти позитивний досвід.

Мета ухваленої програми – створення сучасного міжнародного аеропорту, що буде задіяний для прийому та відправки пасажирів під час “Євро-2012?. Звісно, що у ці плани вже внесли і пункти про розвиток летовища. Причому більшу частину робіт планують виконати завдяки позабюджетному фінансуванню.

– А хтось ставив питання: чи потрібен нам взагалі аеропорт? – запитує у свою чергу регіонал Павло Федик. – Може, нам вигідніше забудувати там усе котеджами? Скільки ми вже грошей давали, а відродження летовище так і залишається чиєюсь ідеєю-фікс? Можливо, за ті гроші, які ми хочемо дати на реконструкцію, краще відремонтувати трасу Тернопіль-Львів? Там – міжнародний аеропорт. Їхати недалеко…

Ця заява спричинила шквал невдоволення у сесійній залі. Всі кинулися доводити, що летовище не можна знищувати, хоча подібні спроби вже були.

– Логіка каже, що Тернопіль – центр Західної України, тож коли кажуть, що аеропорт нам не потрібен – це маячня, – каже заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. – Варто тут створити логістичний центр, надавати людям транспортні та сервісні послуги… Але авіа-оператор сюди прийде лише тоді, коли будуть викуповувати квитки.

Крім того, депутат натякнув, що спротив розвитку аеропорту виказують ті чиновники та представники силових структур, які свого часу на відчужених у летовища землях забудували приватні котеджі.

Гроші проситимуть у Києва

Згодом Павло Федик визнав, що свою заяву зробив, аби спровокувати колег. Мовляв, депутати і не тільки мають зрозуміти, що імідж – дорога річ. І якщо ми хочемо, аби у нас сідали і йшли на зліт літаки, то маємо знайти значні кошти, а не “цикати”. Так, у Чернівцях на відновлення аеропорту обласний центр відразу витратив 15 млн грн. І вже наступного року летовище дало 14 млн грн доходу. Тернопільському летовищу наразі вкрай потрібні 6 млн грн, бо треба завершити принаймні ремонт будівлі аеровокзалу.

– Врешті, навіть не має значення, чиєю власністю буде цей об’єкт, – додає регіонал. – Нехай лише працює! Гадаю, варто розглянути варіант спільного використання летовища міською та обласною радами. Втім, лише за бюджетні кошти його не підняти!

Наразі рахунки підприємства – під арештом. Причина – борги. Тому 1,5 млн грн влада насамперед планує скерувати на покриття збитковості підприємства. Крім того, на 500 тисяч збільшать статутний фонд обласного КП “Фірма “Тернопільавіатранс”. Потім шукатимуть кошти на виконання цільової програми.

– Реалізація тієї програми упродовж найближчого року, дасть можливість створити у Тернополі сучасний аеропорт, здатний обслуговувати і гостей “Євро-2012”, і згодом пасажирів з України та з-за кордону, – вважає заступник губернатора Микола Головач.

До речі, депутати дали обладміністрації протокольне доручення – звернутися до уряду по допомогу у відродженні аеропорту “Тернопіль”.

Коментар

Олег Стефанський, директор аеропорту “Тернопіль”:

– Виконання програми дозволить довести статус аеропорту до вимог міжнародних стандартів. Будуть два зали очікування та VIP-зала, нове освітлення аеровокзалу та оснащення медпункту. Обладнаємо кімнату матері та дитини, пункт пропуску через держкордон. Із заходом літаків на посадку та диспетчерами проблеми не буде.