Цьогорічні першачки розпочали навчальний рік із новим букварем. Проте не всім освітянам він сподобався. Вчителі вважають, що ця книжка складна, як для них самих, так і для дітей. Якщо старі підручники для школярів починалися з вивчення літер, то новий буквар майоріє текстами та віршами. З першою літерою «А» дітки зможуть познайомитися, прочитавши уже 38 сторінок тексту, – повідомляє ІНТБ.
Вчителі ж тернопільської школи номер 3 стверджують: новий підручник подає зовсім інші підходи до вивчення літер і у ньому автори врахували різний рівень підготовки дітей.
«Мені особисто, як вчителю, букварик подобається, тому що я бачу, що він дає більше можливостей для розвитку дитини. Щодо критичних зауважень, то напевно що вони виникнуть після того, як ми кожну сторінку опрацюємо з дітьми. Тобто, одна справа, коли я прочитала, друга справа, коли ми з дітками пройдемо цей букварик і напевно саме тоді можливо і можна буде чіткіше і сказати чи це дійсно така лінгвістична революція, чи є там можливо якісь недоліки, чи це дійсно тільки позитив», – каже вчитель початкових класів ЗОШ №3 Світлана Заброцька.
Як працювати із новим виданням вчителі дізнавались із уст самих авторів книги. Останні навчили освітян та батьків, як правильно освоювати книгу.
«Перша моя порада батькам, що не розуміють підходів авторів – це просто сісти. Прочитати цей букварик, як художню книжку і спробувати сприйняти тексти цього букваря не як люди тридцятирічного віку, а з точки зору діток, діток 6-7 років», – зазначає Світлана Заброцька.
Новій книзі закидали не тільки складність, але й використання русизмів.
«Навпаки, я б не сказала, що там багато русизмів, навпаки , достатньо піднятий українознавчий аспект. Є описи різних куточків України, згадано і державні і народні символи України», – пояснює вчитель.
Новий букварик – це інший погляд на методи освіти, але яким він стане для тернопільських школярів покаже час.