Зростає кількість хворих на грип і гострі респіраторні вірусні інфекції в Тернополі та області. Через те, що діти захворіли, на карантин закрили сім шкіл, один дитсадок і 19 класів, повідомляє «20 хвилин».

Медики розцінюють ситуацію, що склалася із епідемією, як нестійку. Відтак в області оголосили передепідеміологічний стан.

– Епідемії грипу в області поки немає. Наразі кількість хворих на грип і ГРВІ переступила епідеміологічний поріг тільки у Тернополі і в Чортківському районі, – розповідає головний лікар обласної санепідемстанції Степан Дністрян. – Кількість випадків захворювання на грип та ГРВІ на Тернопіллі впродовж останнього тижня збільшилася на 29,9% у порівнянні із минулим тижнем. За цей час на Тернопіллі захворіли 4087 осіб і з них 2710 – діти.

Щоб запобігти виникненню захворювань на грип та ГРВІ, медики радять менше перебувати у людних місцях, а працівникам тих професій, які потребують контакту з людьми, – захищати обличчя масками. Також у санепідстанції тернополян закликають щепитися від недуги.

– Єдиним ефективним засобом боротьби із епідемією грипу є щеплення, – наголошує пан Дністрян. – Щеплення допомагає уникнути захворювання у 95% відсотках випадків. Зараз в області щепилися 12 тисяч людей. Це вдвічі більше, ніж протягом минулорічної кампанії. Втім, зараз щепитися ще не пізно.

Також в санепідстанції наголошують, що керівники навчальних закладів мають право самостійно припинити роботу закладу, якщо понад 25% дітей відсутні на заняттях.