Упродовж останніх років пожежно-рятувальним підрозділам нашої області додалось роботи. Якщо раніше вони виїжджали переважно на пожежі, дорожньо-транспортні пригоди та інші надзвичайні ситуації, то сьогодні за номером «101» люди звертаються за допомогою частіше.

Нерідко трапляються випадки, коли рятувальники допомагають відчинити двері квартири, в якій знаходяться маленькі діти, звільняють оселі городян від роїв бджіл, чи навіть рятують кошенят, які десь застрягли.

– Якщо для порівняння, то у 2002 року наші підрозділи по області виїжджали за добу 3-5 разів. Сьогодні ця цифра суттєво зросла. За добу ми виїжджаємо на різні події 28-30 разів. Таке йде навантаження сьогодні на пожежника, рятувальника для виїзду на різні події надзвичайного характеру, де треба надавати допомогу людям, – розповів начальник головного управління МНС у Тернопільській області Євген Лукавий.

Сьогодні в нашій області зменшується кількість місцевих пожежних команд. А це, у свою чергу, ускладнює роботу рятувальних підрозділів. Наприклад, у Микулинцях сьогодні взагалі немає пожежної охорони.

– Сьогодні село в нашій області по суті не захищене. З районного центру до крайнього села 50-60 кілометрів. Уявіть собі, якщо горить хата за 60 кілометрів. Пожежний ЗІЛ приїде за сорок хвилин, а то й за годину. Як люди його зустрінуть? Скажуть, що приїхали без води чи навіщо вже тоді приїхали?, – наголошує головний рятувальник.

Оскільки утримання на місцях пожежних підрозділів залежить від депутатського корпусу, МНС постійно просить обранців народу виділити на це кошти. Але нерідко тут наштовхуються на стіну непорозуміння. Як зауважує Євген Лукавий, грошей для захисту людей завжди не вистачає.