Звернення депутатів обласної ради до Президента України, голови Верховної Ради та прем’єр-міністра  щодо недопущення виключення з переліку пам’яток архітектурної спадщини, що не підлягають приватизації, будівель Почаївської Лаври, сьогодні на сесії не знайшло підтримки.

.

Не голосували за це рішення представники Партії регіонів та Єдиного центру.

Нагадаємо, раніше тимчасова контрольна комісія обласної ради підготувала текст звернення щодо неприпустимості розгляду законопроекту про виключення Почаївської лаври із переліку об’єктів, які не підлягають приватизації. Цей законопроект, фактично, передбачає передачу будівлі Почаївської лаври у власність Української православної церкви Московського патріархату.

Комісія пропонувала затвердити звернення на сьогоднішньому засіданні сесії облради.

Розгляд цього питання викликав жваві дискусії. Декому з депутатів навіть важко було стримувати емоції. Так, позафракційний депутат Степан Барна демонстративно накидав на робочі місця регіоналів дрібні монети. Але це не вплинуло на непохитніcть біло-блакитних і під час повторного поіменного голосування вони знову висловилися проти. Після цього в роботі сесії було оголошено десятихвилинну перерву.

Більше на цю тему:

Тернопільська облрада попросить Азарова забрати Почаївську лавру в Московського патріархату?

Облрада відповість регіоналам за спробу приватизації Почаївської лаври

Барна переживає, щоб Ахметов не придбав Почаївську Лавру і не перетворив її в мінарет