Днями у Тернополі співробітники обласної ДАІ організували та провели із журналістами місцевих ЗМІ спільний рейд з дотримання правил безпеки пішоходів.За декілька годин чергування представники мас-медіа переконалися, наскільки важливою для обласного центру є проблема безпеки людей, насамперед у темну пору доби. На центральних вулицях міста десятки перехожих, на очах у правоохоронців, намагалися перебігти вулицю у недозволених для цього місцях. Виправдовувалися, що надзвичайно поспішали. Окремі просили вибачення за дрібне порушення, інші – навіть не розуміли причини їхньої зупинки. На пішохідних переходах, обладнаних світлофорами, дехто намагався перейти вулицю на червоне світло.

Найбільше проблем виявилося на вулицях поблизу центрального ринку. Не зважаючи на те, що там нині обладнані додаткові місця для торгівлі, окремі все-таки продовжують робити це стихійно, перешкоджаючи руху транспорту та пішоходів. Працівники автоінспекції називають цю проблему найболючішою у Тернополі. З одного боку проїжджої частини продавці, які порушують правила, виставляючи свої прилавки з товаром. З іншого – неправильно припарковані автомобілі. У результаті для водіїв маршрутних таксі залишається недостатньо місця – адже створюються затори.

Чергові наряди ДАІ під час рейду забезпечували безпеку дорожнього руху на трьох вулицях, які межують з центральним ринком. Саме з ініціативи працівників ДАІ на одній з цих вулиць провели ряд заходів для поліпшення організації дорожнього руху. Це допоможе забезпечити безпеку для пішоходів, які поспішають на ринок. Встановлено спеціальну пішохідну доріжку. Але ті, хто торгує різним товаром, нерідко ставить мікроавтобуси на пішохідній доріжці. Покупці вимушені обходити ці лотки з товаром – таким чином торгівля відбувається на проїжджій частині. Це створює нові проблеми для безпеки дорожнього руху. Водії всупереч вимог правил дорожнього руху зупиняються на проїжджій частині.

Не лише окремі водії та продавці ринку вимушено стають порушниками. Пішоходи також нехтують правилами, перш за все тоді, коли виникає потреба перевезти товар з одного боку вулиці на інший. Отож такі перевізники ризикують життям і здоров’ям, знаходячись на проїжджій частині.

Ще однією, на жаль, вже традиційною проблемою на вулицях центрального ринку є нерозчищений сніг. Снігові завали заважають пасажирам та водіям. Через кучугури снігу автомобілі не можуть нормально припаркуватися. Тривалі зупинки перевищують час, необхідний для посадки та висадки пасажирів з маршрутних таксі. Якщо сніг комунальники не прибиратимуть, то страждатимуть відвідувачі ринку. Інспектори ДАІ впливатимуть на ситуацію, яка склалася поблизу ринку, і звертатимуться до органів місцевого самоврядування для вирішення проблем, повідомляє ЦЗГ УМВСУ.