Водію-тернополянину, який порушив правила і перетнув суцільну смугу, працівники ДАІ пропонували: або складаємо протокол та платиш штраф, або «рішаємо». Активісти тернопільського осередку ВО «Автомайдан» обурені поверненням хабарників в погонах на дороги області та вимагають у начальника обласної ДАІ негайно звільнити їх з роботи. В іншому разі погрожують пікетами, припиненням будь-якої співпраці та допомоги навіть тим працівникам ДАІ, які зараз воюють в зоні АТО.

права, ДАІ, хабарВибір – або платиш офіційний штраф, або вирішуємо питання без протоколу за окрему плату – запропонували працівники ДАІ тернопільському водієві. Це трапилось 25 листопада близько 16:00 на трасі Тернопіль-Підволочиськ, поблизу с. Ступки.

Водій погоджується, що правила порушив і готовий був понести покарання, але обурився поверненням на дороги області людей у погонах, які пропонують закрити очі на порушення за окрему плату. Тому чоловік звернувся до активістів тернопільського осередку ВО «Автомайдан». Також повідомив, що разом з ним затримали ще одного водія за подібне порушення, якого працівники ДАІ чомусь відпустили. Коли чоловік поцікавився, чому так – інспектори і йому одразу віддали документи, сіли до службового авто і поїхали.

– Ми виїхали на місце, яке вказав водій, – розповів голова ТО ВО «Автомайдан» Ігор Василів. – Працівники ДАІ за тих 10 хвилин вже переїхали і стояли при в’їзді в с. Романівка. Коли ми під’їхали до патрульного авто, ці ж працівники ДАІ вже зупинили вантажівку і «Рено».

Водії цих авто саме просили інспекторів повернути листок, на якому вони записали їх особисті дані. Інспектори відпирались, мовляв, нічого не записували. Однак, на руці одного з них активісти помітили напис шариковою ручкою. Це були дані автомобіля водія, який раніше поскаржився автомайданівцям, що у нього вимагали хабар.

– Нас цікавить, на якій підставі інспектори ДАІ незаконно збирають особисті дані водіїв, – каже Ігор Василів. – Збирання інформації без згоди на те власника є незаконним.

Водії також повідомили активістам, що працівники ДАІ фотографували їх на місці зупинки на мобільні телефони і погрожували, що штрафи прийдуть разом з фото додому.

– У інспекторів ДАІ вилучені два листка з особистими даними громадян – все було записано на обкладинці книжки протоколів, – повідомили автомайданівці.  – Фото цих записів у нас є. Однак, ми не публікуємо їх через захист персональних даних.

Окрім того, патрульне авто інспектори запаркували  з порушеннями, запевняють активісти.

– Ми звертаємось до начальника обласної ДАІ Андрія Матрифайла з вимогою звільнити цих інспекторів і провести службове розслідування щодо працівників 2-го взводу батальйону ДПС, – заявив Ігор Василів. – Вважаємо, що ми маємо повне право це робити.

Активісти «Автомайдану» нагадують керівництву ДАІ, що саме вони повернули інспекторів на дороги після погромів та ночі гніву. Саме автомайданівці чергували разом з інспекторами протягом чотирьох місяців, адже хотіли змінити щось в державі. Саме активісти «Автомайдану» постійно допомагають працівникам ДАІ, які зараз в АТО.

– Вимагаємо відновити круглі столи у ДАІ, які проводили одразу після Революції Гідності, – каже Ігор Василів. – Адже під час цих зустрічей активісти повідомляли керівництву ДАІ про подібні випадки і безлад, який собі дозволяють чинити його підлеглі.

До речі, копії фото листків, де двоє інспекторів збирали особисті дані водіїв, активісти вже передали керівнику Департаменту ДАІ п. Сіренку.

Попереджаємо, якщо не будуть вжиті заходи щодо вищевказаних вимагачів у погонах, ми пікетуватимемо обласну ДАІ і припиняємо будь-яку співпрацю і допомогу навіть тим інспекторам, які зараз служать в АТО.