Звільнити від сплати комунальних послуг учасників АТО та їхні сім’ї, заборонити продаж алкоголю на зупинках громадського транспорту, заборонити передачу землі комунальним підприємствам міськради з правом суборенди. Такі проекти рішень готуються подати на чергову сесію активісти громадської організації «Тернопіль Європейський». Свої ініціативи репрезентували заздалегідь, аби все відбулось в рамках чинного законодавства, рішення обговорила громадськість, розглянули відповідні депутатські комісії. І не було перепон для відмови у включення їх у порядок денний наступного сесійного засідання.

Олег Вітвіцький, Віталій ЦимбалюкНегайно звільнити від сплати комунальних послуг учасників АТО, членів їхніх сімей та членів сімей, загиблих у антитерористичній операції – йдеться у першому проекті рішення. Голова правління ГО «Тернопіль Європейський» Віталій Цимбалюк переконаний: бюджет міста, який сьогодні становить понад мільярд гривень, в змозі забезпечити стовідсоткову знижку на оплату послуг ЖКГ 444-м бійцям АТО, допоки ті не отримають офіційний статус учасника бойових дій і надання пільг не візьме на себе держава. Подібне рішення, до речі, вже приймали у Тернополі. Щоправда дія його вимірюється лише чотирма місяцями.

– Усі міські ради по Україні продовжили це рішення і на 2015-й рік. Окрім Тернопільської міської ради, – зауважив Віталій Цимбалюк.

Другий проект, який оприлюднив «Тернопіль Європейський», стосується заборони продажу алкогольних напоїв на зупинках громадського транспорту. Автори ідеї кажуть, хоч він і не  настільки актуальний, як попередній. Проте є надзвичайно важливим і для міста, і для городян. Проект – проєвропейський і, водночас, носить проукраїнський характер. Адже саме нинішня міськрада свого часу заборонила продаж алкоголю у Тернополі після 22-ї години.

– Якби воно не сприймалося тоді в суспільстві, але воно зараз, по великому рахунку, діє. Хоча ми знаємо про всі ті його слабкі і вузькі місця. Але, в даному випадку, я вважаю, що рішення щодо заборони продажу алкогольних напоїв на зупинках громадського транспорту, мало би бути наступним кроком із налагодженняжиттєдіяльності міста та вирішення проблеми вільного доступу до алкоголю. Тим більше, що сьогодні й у Верховній Раді також набирає обертів певне,так би мовити,антиалкогольне лоббі, яке підтримують представники різних політичних сил, в тому числі й та, яка зараз у нашій міській раді має свою більшість. Тому я щиро хочу сподіватися, що пропозиція нашої громадської організації, знайде підтримку серед депутатів міської ради, – зазначає активіст ГО «Тернопіль Європейський», депутат міськради Олег Вітвіцький.

Крім того, що дана заборона зменшить кількість нетверезих людей на вулицях міста, додає Олег Вітвіцький, вона ще й зменшить інтерес до землі на цих зупинках. Не секрет, що сьогодні у місті ведеться активна забудова зупинок громадського транспорту.

– Ми не проти торгівлі на зупинках, де мають бути, до прикладу, якісь там снеки, кава, до кави. Але, якщо буде таке рішення міської ради про заборону торгівлі алкоголем на зупинках, ми одразу зможемо промоніторити, наскільки впаде інтерес до цих земельних ділянок і не буде ніяких спекуляцій навколо цього, – вважають у «Тернополі Європейському».

Не менш цікавим є і третій проект рішення, який презентували в громадській організації. Це заборона передачі землі комунальним підприємствам та відділу технічного нагляду міськоїради в оренду з правом передачі в суборенду, а також внесення змін в попередні рішення сесії, де виділялась земля за такою ж схемою, з виключенням із них умови«з правом передачі в суборенду».

– Ми виступаємо проти всіх цих інвестиційних угод, які зараз укладає Тернопільська міська рада та безпосередньо комунальні підприємства з інвесторами. Чому? Від початку каденції ніхто з громади міста, так само, як і ніхто з журналістів та депутатів, ні разу не бачили цих інвестиційних угод. Ми з вами не знаємо, скільки міський бюджет отримує з них грошей, ми не знаємо, як проводяться конкурси, ми зовсім нічого не знаємо, про ці інвестиційні угоди, – пояснює Віталій Цимбалюк.

І додає: «Тернопіль Європейський» не проти інвестиційних угод. Але процедура їх укладення має бути відкритою і прозорою. Громадськість повинна бачити, як це відбувається, яким чином обираються інвестори тощо. В іншому випадку – земельні ділянки йдуть з молотка тільки через відкриті аукціони. Проект рішення також передбачає створення тимчасової комісії, яка би провела інвентаризацію усіх інвестиційних угод, укладених цією каденцією, і надала їм відповідну оцінку. До комісії мають увійти не тільки депутати, а й контролюючі органи та представники громадських організацій.

– Хоч у нас немає більшості, сподіваємось, що депутати нас підтримають. Якщо ж ні, то ми будемо змушені повідомити громадськості Тернополя, хто виступив проти цього. Щоб тернополяни знали своїх «героїв» в обличчя, – резюмував Віталій Цимбалюк.