60-річчя заснування обласного літературного об’єднання святкували літератори Тернопільщини 26 грудня.

Більше 130-ти авторів представили свої твори на сторінках шостого випуску альманаху «Подільська толока». До нього увійшли не лише прозові та поетичні твори, а й рецензії, літературно-критичні статті, світлини та спогади літераторів.

– На літературній ниві я вже більше 30 років, – розповідає член Національної спілки письменників України, поет, публіцист, літературознавець Володимир Кравчук. – Із кожним днем моя душа все більше розквітає, бо у слові я сам молодію. За період перебування в об’єднанні бачив багато поколінь красномовців. Кожне з них – по-своєму оригінальне. Даремно декотрі говорять, що молодь не вміє писати. Насправді, вона пише. Ідеї, мотиви подекуди набагато кращі, ніж колись.

Розпочали засідання молитвою до Бога. Після того голова обласної організації Національної спілки письменників України Євген Безкоровайний привітав усіх присутніх із вагомою мистецькою датою.

Тут зібралися справжні таланти. Вони – не такі, як усі, – наголосив він. – За 60 років ми видали більше 10 тисяч літературних публікацій, сотні книг, виступів по радіо і телебаченню. Твори благодатно лягають на душі сучасників, роблять їхнє життя духовно багатшим, світлішим і оптимістичнішим.

Побажав творчого натхнення і наснаги колегам по перу й голова обласного літературного об’єднання Зіновій Кіпибіда. Авторам, котрі прийшли на зустріч, вручили грамоти та подарунки. Наостанок письменники читали свої твори, співали та згадували минуле. На святі панувала атмосфера сімейного затишку та братерства.

Наталія БУРЛАКУ, «20 хвилин»