Дев’ятикласниця елітної школи №3 Христина Бабчук займається вокалом із семи років. Постійно виступає на різноманітних шкільних заходах.

Нещодавно отримала ще й найбільше нагород на Євробаченні.

– Талант у мене – від батьків, – говорить дівчина. – Батьки виступають в ансамблі «Веселі галичани». Мама співає, а тато грає на сопілці. Ще в мене є брат. Він також виступає з моїми батьками, грає на кларнеті. Тож у нас справжня музична родина.

Конкурс шкільного Євробачення проходив у школі №3 10 грудня. Участь у ньому брали близько 20 представників різних класів. Христина перемогла одразу у трьох номінаціях: «Найкраща R&B-пісня», «Найкращий вокал» і «Титул глядацьких симпатій».

До конкурсу готувалася місяць. Кожного дня вдома перед дзеркалом тренувалася – як виходитиме на сцену, як триматиме мікрофон, і навіть, куди дивитиметься. За умовами Євробачення, пісня обов’язково мала бути виконана іноземною мовою. Англійську композицію «Sweet People» («Дорогі люди») допомогла підібрати вчителька англійської мови. А французьку – «Ма philosophie» («Моя філософія») вибрала сама.

Англійська пісня мені спочатку не подобалася, – говорить школярка. – Однак вчителька переконувала, що вона підходить мені по голосу. Уже потім я і сама це зрозуміла. За неї, власне, і отримала більшість своїх нагород.

Вбрання, каже, вибирала недовго. Мама порадила одягнути довгу вечірню сукню. А от для виконання французької пісні треба було створити відповідний образ.

«Ма philosophie» співала у дуеті із семикласницею Христиною Крамар, – пояснює юна тернополянка. – Ми придумали, що в мене буде чорна сукня, а в неї – біла. На головах же – такого ж кольору берети. Як на мене, таке поєднання вийшло досить непоганим.

Перед виступом, переконує дівчина, майже не хвилювалася. Давно виступає на сцені, а тому не боїться публіки. Єдине – думала, щоб не забути слова та не закашлятися, бо, говорить, тоді захворіла.

Як одна з переможців Євробачення Христина Бабчук отримала сувенір-саксофон та грамоти. Але найбільше, як вона стверджує, вдячна організаторам за моральну насолоду від виступів багатьох учасників.

Обожнюю Євробачення! – наголошує вона. – Кожного року дивлюся по телевізору на світових зірок. Той рівень, звичайно, не порівняти із нашим конкурсом. Але все ж… Добре, що люди створюють такі проекти.

Окрім співів Христина ще любить вишивати, читати книжки та цікаво проводити час із рідними та друзями. Найбільше не терпить сидіти на одному місці.

Я надзвичайно активна людина, – зауважує учениця. – Не можу ні хвилини всидіти на місці. Мабуть, це добре. Адже для того, щоб досягнути успіхів у житті, треба постійно рухатися вперед.

Окрім того, дев’ятикласниця вже вісім років відвідує музичну школу. Грає на скрипці та сопілці. Планує стати зіркою великого екрану.

Наталія БУРЛАКУ, «20 хвилин»