13 червня депутати обласної ради внесли зміни до обласного бюджету на 2012 рік.

Найбільш дискусійним і гострим був пункт, що стосувався розподілу по районах додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на покращення надання соціальних послуг найуразливішим верствам населення. Як пояснював заступник начальника головного фінансового управління облдержадміністрації Степан Скибиляк, має бути створено 377 нових посад в центрах соціальних служб для молоді. Ці працівники повинні мати вищу гуманітарну або юридичну освіту. Вони надаватимуть допомогу людям, котрі перебувають в складних життєвих обставинах. За словами чиновника, Тернопільщина потребує загалом 562 таких соціальних працівників. Однак держава наразі виділила кошти тільки на 377.

Депутати обласної ради  із пересторогою поставились до нібито благих намірів уряду Азарова.

– Треба говорити щиро, що на сьогоднішній день це не просто соціальні працівники, а це просто передвиборчий проект. Ми створюємо такий прецедент, що нинішня влада рівень державного службовця нівелює до нуля. Тому що в той час, як для новостворених працівників мінімальна зарплата буде 2500, а той 2800, це добре, що люди будуть отримувати таку зарплату і будуть створені робочі місця, але нині і самі державні службовці, керівники, працівники центрів соціальних служб сидять на зарплаті 1100-1500, – обурювався «уенпіст» Віталій Шафранський.

Чимало запитань виникло стосовно додаткової дотації і в членів бюджетної комісії облради.

– У мене є великі застереження, що дані гроші допоможуть найуразливішим верствам населення. Дана дотація направлена на створення нових робочих місць, а які функції ті люди будуть виконувати не зрозуміло, чим цих 377 працівників по області будуть займатися. Прошу зауважити, що прийматися ті люди на роботу будуть на термін, на який виділені кошти, тобто до завершення бюджетного періоду. На другий рік, якщо державний бюджет не запланує коштів, то ці посади або будуть скорочені, або районні бюджети змушені будуть брати їх на своє забезпечення, – пояснював голова бюджетної комісії Олександр Стадник.

І запропонував прийняти ці кошти у дохідну частину бюджету. А куди потім їх витратити – добре подумати.

Степан Скибиляк намагався переконати депутатів, що дана дотація має цільове призначення і направляти гроші на інші цілі не можна.

У свою чергу, голова облради Олексій Кайда наполягав, що ці кошти – а це 11 мільйонів 968 тисяч гривень – потрібно залишити в обласному бюджеті, закріпити за фінансовим управлінням, а вже потім правильно із розподілити.

– Я прекрасно все розумію. Тільки чомусь у нас за цих працівників згадали перед виборами. То грошей немає у нас, по тисячі платять соціальним працівникам, а тут нових набирають по 1,5-3 тисячі. Ну що зі всіх клоунів роблять чи що? Давайте ці гроші спрямуємо як адресну допомогу малозабезпеченим, дітям-інвалідам, інвалідам, учасникам війни, ветеранам УПА, іншим незахищеним. 12 мільйонів візьмемо і роздамо. А ви розповідаєте про своїх штатних агітаторів. За гроші з державного бюджету будуть вступати в Партію регіонів і агітувати за них, – вважає очільник облради.

Суперечка з даного питання точилась ще довго. Степан Скибиляк намагався переконати депутатів, що таке рішення буде незаконним і його оскаржить прокуратура. «Достукатися» до колег прагнув і регіонал Павло Федик. «Підказував»з тилу і заступник Хоптяна Юрій Желіховський. Фракція «Нашої України» навіть взяла десятихвилинну перерву.

Однак позиції сторін не змінилися і в кінцевому випадку “регіонали” пристали на пропозицію Кайди. Поки що майже 12 мільйонів гривень урядової дотації залишились в бюджеті. Деякі депутати пропонували ці кошти поділити вже аж після виборів.