Вчора на сесії міської ради прийнято звернення до Президента України Віктора Януковича щодо вимоги припинити політику держави спрямовану на нищення УПЦ Київського патріархату та тиску на священників з метою їх переходу під юрисдикцію Московського патріархату.Зокрема, депутати Тернопільської міської ради вважають, що “прибічники Патріарха Кирила руками державної влади тиснуть на жертводавців та будівничих храмів Київського Патріархату, змушуючи тих передати новозбудовані церковні споруди проросійській Церкві. Такий тиск відбувається у різних регіонах України: на Донеччині (с. Кам’янки Тельманівського р-н), на Київщині (м. Макарів, села Ясногородка та Маковище Макарівського району, с. Ріжки Таращанського р-н), на Тернопільщині (с. Мусорівці Збаразького р-н) та в інших областях нашої держави”.

У такий спосіб “влада змушує громади та священиків зраджувати Українську Церкву та йти в підніжки до Москви”, – роблять висновки депутати.

Цікаво, що завтра “свободівське” керівництво  міста  й області буде мати унікальність можливість передати свої вимоги безпосередньо Президенту. Глава держави у перший день Різдвяних свят відвідає перлину українського православ’я – Почаївську Лавру, яка з незрозумілих причин знаходиться у довгостроковому користуванні Московського патріархату.