Спростовують інформацію про те, що міліція збирає дані про ВІЛ-інфікованих людей в обласній міліції.

Про це пише газета “20 хвилин”.

Нагадаємо, що наприкінці січня виконавчий директор Міжнародного альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні Андрій Клепіков заявив про те, що міліція збирає дані про ВІЛ-інфікованих людей. За словами пана Клепікова, представникам громадськості стало відомо про доручення Департаменту боротьби з наркотиками МВС України №40/2/1-106 від 18.01.2011 року, адресованого керівникам територіальних підрозділів. Мовляв, у цьому документі йдеться про збір інформації щодо наркозалежних пацієнтів програм замісної терапії, включно з персональними даними та про стан їхнього здоров’я. Чоловік переконаний, що наслідки можуть бути катастрофічними, адже йдеться про порушення прав пацієнтів, розголошення діагнозу, ВІЛ-статусу.

Натомість тернопільські правоохоронці говорять, що таких вказівок не отримували й інформації про ВІЛ-інфікованих не збирають.

– Скоріш за все, це якась провокація, – припускає начальник центру зв’язків із громадськістю обласної міліції Петро Колісник. – Ми не зверталися до установ із таким проханням. Якщо міліція цікавиться такими даними, то тільки для службового користування, і то у поодиноких випадках. Це може бути, скажімо, якщо проти конкретної особи порушена кримінальна справа. Інакше ми не маємо такого права, бо є закон, який забороняє збирати особисту інформацію про людей, тим паче що стосується ВІЛ-статусу.

Ніяких звернень з цього приводу не отримували в обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІДом, запевняє головний лікар Володимир Кутор.

– Ми можемо надати інформацію про людину, якщо міліція чи прокуратура, при порушенні кримінальної справи, написала письмове звернення, – пояснює він. – У такому разі ми надаємо офіційну відповідь. Розголошувати статус людей не маємо права, адже є закон про ВІЛ-інфекцію, який це забороняє.

У наркодиспансері, де, власне, для наркозалежних проводять замісну терапію, також говорять, що з такими пропозиціями тернопільська міліція до них не зверталася. Дані про особу можуть бути “відкриті” для правоохоронних органів тільки тоді, коли є всі підстави для того, тобто порушена кримінальна справа із вказівками на всі її обставини.