Дорогами області старі “Запорожці”, Maybach, Jaguar, Mercedes, “Волги”, Fiat проїхали близько 200 км. За кермом були українці, поляки та білоруси. Проїхались за визначеним маршрутом і повернулися до Тернополя, де влаштували свято для дітей учасників АТО.

Анатолій Маслов, учасник ралі з Білорусі, на ралі приїхав із Білорусі на своєму “Запорожці”. Розповідає, відвідав на цьому авто не одну країну і навіть брав участь у ралі Пекін–Париж. Каже, успішно. І хоча  легковику вже майже півстоліття,  усі його запчастини оригінальні.

“Проїхали 15 тис. 600 км. Із них 3 тис. 800 км по одній Монголії проїхали. І на цьому “Запорожці” все стоїть оригінальне… І мотор… По пустелі Гобі машина зарекомендувала себе дуже і дуже добре”, – каже чоловік.

Багато з ретроавтівок, представлених на  ралі, мають свою оригінальну історію. Львів’янин Любомир Засадний до Тернополя приїхав на Трабанді.

Він розповідає: “Це Трабанд. Цей наймасовіший автомобіль східної Німеччини. Його випускали з 1957 до 1994 року. І сумарно було випущено близько 3 млн”.

Любомир Ривак  родом зі Львова, нині мешкає у США. Приїхав навмисно на фестиваль, із собою привіз  Mercedes  1968 року, який раніше належав голлівудському актору.

Він розповідає: “Це була машина актора з Голлівуду Річарда Дверр. Такий актор був. … Це є машина з 1968 року. Її ще іменують 108 Mercedes.  У Львові вона точно одна, у Києві є пару таких машин. Вони випускалися тільки для США”.

Є тут навіть ретромашини з президентських автопарків.

Тетяна  Фарина, координатор автопробігу Тернопільською областю, розповідає: “Цю машину подарував 37-й президент Америки Ніксон подарував Брєжнєву, а він передав Щербицькому, Щербицький передав її голові колгоспу на Тернопілля…”.

Раритетними авто учасники ралі здолали майже 200 км, заїхали до шести міст області.

Джерело: 5 Канал