За відомостями тижневика  «Дзеркало тижня», в адміністрації президента обговорюється можливість початку реалізації пілотних проектів адміністративно-територіальної реформи в Донецькій і одній із західних областей країни відразу ж після місцевих виборів.

За словами джерела, донецький губернатор Анатолій Близнюк, який вже погодився на експеримент, підтримує ідею розмежування повноважень державних адміністрацій та виконавчих органів обласних та районних рад. Подібне розмежування передбачає створення рай-та облвиконкомів. Мова у цьому випадку йде не тільки про зміну профільного законодавства, а й Конституції України. Реформа буде поетапною. На першому етапі будуть запроваджені виконкоми на рівні районів, на другому – областей, а на третьому – відбудеться укрупнення сільрад 

За інформацією джерела, вибір впав на Донецький регіон не випадково. На думку партії влади, спочатку лояльний до неї регіон може виявитися більш терпимим до непопулярних кроків, адже у результаті проведення реформи десятки сільрад та їхніх голів повинні будуть синхронно складати свої повноваження. 

Щодо вибору однієї із західних областей, то в кулуарах Кабміну найбільш ймовірним об’єктом експерименту вбачають Тернопільщину. У такий спосіб влада вирішить питання дострокового розпуску Тернопільської облради, вибори до якої 31 жовтня не проводяться. Розповідають, що у випадку реалізації цього сценарію вибори до облради відбудуться влітку 2011 року.