Згідно рішення Тернопільської міської ради «Про місцеві податки і збори» встановлено 1%  від вартості усього періоду проживання (ночівлі), за вирахуванням податку на додану вартість.

Відповідне рішення прийнято на сесії 5 січня. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію  Тернополя та отримують послуги з тимчасового проживання (ночівлі). Для зручності туристів туристичний збір буде закладитися у вартість проживання. Тому справляти в бюджет кошти від нового податку будуть адміністрації готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими заклади готельного типу, квартирно-посередницькі організації, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належить фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму.

Звільненими від сплати туристичного збору в Тернополі будуть  особи, які прибули у відрядження;  інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів; ветерани війни; учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;  особи, які прибули за путівками та курсовками в санаторії та пансіонати.