На сьогоднішній день на 99% забезпечено встановлення у нашому місті нових контейнерів для збору твердих побутових відходів. Пов’язано це зі зміною операторів з вивезення сміття. До проведення відповідного конкурсу вивозити відходи з обласного центру мають право три суб’єкти. Один із них – це фірма «Альфатер». Саме це підприємство за власні кошти придбало нові контейнери. Та чи вистачить у нього досвіду та ресурсів, щоб не повторити “сміттєву” кризу 2010 року?

– Скрізь у містах, як правило, це проблема, біда, місто виділяє гроші від 1 до 2 мільйонів і купляє контейнери. У нашому випадку, ми не витрачаємо ні копійки. Це підприємство з німецько-французьким капіталом за свої оборотні кошти придбало для міста, бо ми фактично ними користуємося, біля 400 контейнерів, які зараз розташовані по місту, – повідомив заступник міського голови Владислав Стемковський.

Свого часу певні труднощі із вивезенням сміття у Тернополі і виникли якраз через несинхронну заміну контейнерів.

– Дe було чотири контейнери – стало два. І цих два вивозили більш інтенсивно кожен день, але всеодно це було незручно. Тому що період накопичення сміття у понеділок один, а у суботу – інший, коли викидають у два рази більше, – пояснює чиновник.

Однак, як переконує Владислав Стемковський, цей перехідний момент вже майже у минулому.

Варто нагадати, що в середньому за вивіз твердих побутових відходів один мешканець міста платить в середньому за місяць 3,60 гривень.

Раніше у фірми “Катруб”, яка обслуговувала значну частину міста, відібрали право збирати сміття. Це сталося через те, що комерсанти відмовилися сплачувати внески у фонд, з якого фінансується Малашівське звалище.

“Катруб” пов’язують з попереднім мером Тернополя Романом Заставним.