«На порозі самостійного життя», – таку програму реалізовують на Тернопільщині. У рамках цього проекту вихованців інтернатних закладів краю готують до життя після завершення навчання.

Минулими вихідними дітям-сиротам давали уроки фінансової грамотності. Дітям пояснювали, як управляти особистим бюджетом.

«Це питання, яке найбільше хвилює старшокласників дитячих будинків, адже їм покидати рідні «тимчасові» домівки і переходити в доросле життя і давати собі раду самотужки, без елементарних життєвих навиків, так як усе за них вирішували і планували, а про гроші і мови не було. Тому дітям потрібно навчитися, як правильно витрачати гроші. Відтак 15 учнів 8-11 класів прийшли ще один модуль «Моя фінансова грамотність» соціальної програми «На порозі самостійного життя», яка є просто необхідною для вихованців дитячих закладів, де учні мають змогу проживати ситуації самостійного життя та виходити за межі рамок, які існують в інтернатних системах», – каже тренер, волонтерка благодійного фонду «Майбутнє сиріт» Ірина Вакалюк.

Учасники програми «На порозі самостійного життя» також вчаться готувати їжу, купувати продукти, користуватися громадським транспортом. З дітьми працюють психологи, оскільки кожному потрібний індивідуальний відхід.

Софія Романська