55,4 кг шкідливих викидів на особу припало в Тернопільському районі у першому півріччі.
Загалом по області цей показник склав 5,7 кг. Вищим за середній він також є в Гусятинському районі (9,4 кг) та Кременецькому (6 кг).
За даними обласного управління статистики, загалом в 1-му півріччі внаслідок діяльності підприємств та організацій в атмосферу області надійшло 6,265 тис. т забруднюючих речовин, що на 3% більше аналогічного періоду минулого року. Найбільш суттєво збільшили шкідливі викиди підприємства Тернопільського району (на 37%), Зборівського (на 31%) та Чортківського (на 18,2%).
Найбільшими забруднювачами довкілля регіону залишаються підприємства, діяльність яких пов’язана з транспортуванням газу (67,8% сумарних викидів по області), сільськогосподарські підприємства (10,9%) та підприємства переробної промисловості (9%).
Загалом у повітряний басейн області надійшло 4,622 тис. т (73,8% від загальної кількості викидів) хімічних речовин та їхніх сполук, що спричиняють парниковий ефект. Зокрема, викиди метану склали 4,047 тис. т. Крім того, в атмосферу надійшло 447,6 тис. т викидів діоксиду вуглецю, який також має парникову дію.
Цікаво чи вплине ця інформація на захмарці ціни елітних котеджів у Петрикові, Гаях, Байківцях та інших навколоміських селах?