В Україні заборонили продаж електронних сигарет особам до 18 років. Це стосується також й традиційних тютюнових виробів. Порушників штрафуватимуть від 6,8 до 13,6 тисяч грн.

Електронна сигарета – виріб, який може бути використаний для вдихання парів, що утворюються внаслідок нагрівання хімічних речовин, які можуть містити нікотин. Використання електронних сигарет також викликає звикання. Лікарі називають їх більш небезпечними, ніж звичайні. Відтак у Держпродспоживслужбі попередили про відповідальність за продаж сигарет дітям.

“Вже декілька років в Україні заборонено будь–яку рекламу та стимулювання продажу тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби, спонсорство тютюну, а також куріння у громадських місцях. Однак, виробники тютюнових виробів пропонують споживачам нові продукти, зокрема, електронні сигарети та вейпи, які за результати деяких незалежних досліджень є ще більш небезпечні ніж звичайні сигарети”.

Відповідно до законодавства України, курити можна лише у спеціально відведених місцях. Робити це на вулиці, у транспорті, на вокзалах, в інших громадських місцях заборонено.