“Ні розпродажу землі” – в Україні триває другий день масових протестів.

Учора аграрії перекривали дороги у регіонах, сьогодні штурмують Верховну Раду України. Вони вимагають відмовитися від законопроекту про ринок землі, оскільки бачать загрозу втрати основного ресурсу країни.

Акція «Ні розпродажу України!» розпочалася на площі Конституції біля Парламенту. Аграрії, селяни, активісти закликають депутатів не голосувати за «олігархічний» законопроєкт №2178-10 про ринок землі.

«Цей законопроект не вигідний Україні: він веде до олігархізації аграрного сектору України. Документ дозволяє концентрувати в одних руках до 210 тис га с/г землі. Прийняття закону б’є по невеликих підприємствах. Ми ризикуємо втратити все те, над чим працювали роками», – зазначає учасник акції протесту, аграрій Борис Іванишин.

Як повідомили у департаменті агропромислового розвитку ОДА, на Тернопільщині – один мільйон 50 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення. Більшість площ перебувають у користуванні місцевих агропромислових підприємств. Один гектар землі у нашому регіоні оцінюють у двадцять дві тисячі гривень. До прикладу, у Польщі вартість сягає десяти тисяч доларів. Відтак аграрії побоюються масового розпродажу землі  в Україні за мізерні ціни.

Софія Романська