«Ні розпродажу землі» – хвиля протестів під таким гаслом прокотилася Україною.

На Тернопільщині аграрії перекривали дороги у Чортківському і Збаразькому районі. Таким чином люди показували свою незгоду із запровадженням ринку землі.

Продовжиться протест аграріїв під Верховною Радою України. Як повідомила Всеукраїнська аграрна рада, 12 листопада під Парламентом зберуться представники більшості регіонів країни. Вони вимагають у депутатів не підтримувати законопроєкту №2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».

«Президент України Володимир Зеленський зробив важливу заяву щодо того, що українською землею не зможуть володіти іноземці без дозволу українського народу. Однак, влада не почула аграріїв, які сьогодні вийшли на масові акції протесту у 13 регіонах, в іншому надзвичайно важливому питанні – обмеженні концентрації землі в одні руки. Законопроєкт №2178-10 дозволяє володіти до 210 тис. га землі сільськогосподарського призначення одній особі. Не дивлячись на заклики аграріїв відкликати даний законопроєкт, вже за годину після закінчення акції депутати під час погоджувальної ради ухвалили розгляд законопроєкту №2178-10 цього пленарного тижня».

Нагадаємо, за результатами соціологічних досліджень, на Тернопільщині запровадження ринку землі не підтримує близько 60% населення.

Софія Романська