Тернопільське обласне державне музичне училище імені Соломії Крушельницької перейменували у коледж. Відбулося це під час другого пленарного засідання десятої сесії Тернопільської обласної ради.

Таке рішення депутати прийняли відповідно до клопотання керівництва та педагогічного колективу навчального закладу. Обласна рада затвердила Статут музичного коледжу у новій редакції та доручила директору провести  державну реєстрацію відповідно до норм чинного законодавства.

Ідею про зміну назви, як зазначила керівник училища, депутат облради Лариса Римар, підтримали всі викладачі, тож рішення було колегіальним.

– Бути коледжем – престижно! – говорить Лариса Римар. – Я впевнена, що сьогоднішній рівень викладання в нашому навчальному закладі цілком відповідає рівню європейського коледжу. Це підтверджено тим, що майже 90 відсотків наших студентів після закінчення училища поступають у заклади вищої освіти як України, так і закордону, а під час навчання стають лауреатами численних міжнародних та всеукраїнських конкурсів молодих музикантів.

Саме в ці дні у Тернополі триває VIII Міжнародний конкурс молодих трубачів та валторністів імені Мирона Старовецького. Училище організовує його кожні два роки, щоб виявляти і підтримувати молодих, талановитих музикантів-трубачів і валторністів та інтегрувати українську культуру у світовий культурний простір. А цього року конкурс виграв грант від Українського культурного фонду. Триватиме захід до 10 листопада включно. Завершиться він гала-концертом та нагородженням переможців у приміщенні актової зали Тернопільського національного педагогічного університету 10 листопада о 17.00. Участь у святковому виступі візьмуть відомі музиканти, професори, які входять до складу журі конкурсу не тільки з України, а й з Польщі, Австрії, Швейцарії, Франції, Об’єднаних Арабських Еміратів.

А наступного тижня, 14-16 листопада, училище прийматиме учасників Першого Відкритого конкурсу вокалістів та хорових колективів імені Соломії Крушельницької. Його метою є вшанування всесвітньовідомої української співачки, уродженки Тернопільщини Соломії Крушельницької, відродження і пропаганда кращих зразків української пісенної творчості, поширення досягнень українського та світового вокального й хорового мистецтва. На запрошення співорганізатора заходу, благодійного фонду «Соломія», до Тернополя з Австрії приїде оперна співачка зі світовим ім’ям, солістка Віденської опери, Народна артистка України Вікторія Лук’янець. Вона очолить журі цього конкурсу.

Відкриття конкурсу відбудеться 14 листопада 2018 року о 18.00 в Тернопільській обласній філармонії за участі академічного симфонічного оркестру, академічного хору та солістів обласної філармонії, а також найтитулованішої української оперної співачки сучасності Вікторії Лук’янець.

Ольга Трач