У Тернополі презентовано каталог УЄФА, до якого це західноукраїнське місто увійшло як тренувальна база чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

Солідне видання офіційно передано керівництву міста. На одній із сторінок представлено тернопільський стадіон та готель «Тернопіль». Каталог отримали 54 країни світу. Про це повідомили в обласному спорткомітеті.

У виданні зазначено коротку презентацію міст, що прийматимуть чемпіонат Європи з футболу на теренах України та Польщі, а також міст-тренувальних центрів. Наприкінці 2011 року, після відбіркових матчів, коли буде відомо, хто де гратиме, команди подаватимуть свої заявки на вибір міста-тренувального центру. Головні вимоги УЄФА до стадіонів міст-тренувальних центрів: відповідність трав’яного покриття футбольного поля, внутрішніх приміщень стадіону, наявність залу для прес-конференцій, вирішення питання безпеки, чотиризірковий готель.

Готель «Тернопіль» має тільки три зірки, проте представники УЄФА прийняли цей заклад як такий, що відповідає вимогам.

Тернопіль не можна розглядати як тренувальну базу «Євро-2012» без необхідної підготовки спортивної інфраструктури міста. Тому особливу увагу приділено саме реконструкції міського стадіону, поділився на сторінках тижневика «Номер один» начальник управління сім’ї, молоді та спорту міськради Юрій Юрик. За його словами, Тернопіль перебуває на кілька кроків попереду від інших міст-побратимів. У той час, коли у деяких тренувальних центрах готова тільки проектна документація, у Тернополі виконано третину робіт з реконструкції міського стадіону. Окрім цього, укладено угоду оренди Тернопільського міського стадіону в 2012 році Союзом європейських футбольних асоціацій.

Цікаво, що врученням каталогу справа Євро-2012 у Тернополі може завершитися. З 400-мільйонного кредиту в євро, який збирається взяти наш уряд для будівництва доріг, жодної гривні на Тернопільщину не піде. Швидкісні поїзди, які збираються закуповувати під Євро-2012, також обминуть наші колії. Тому на згадку про ще одну нереалізовану мрію будемо мати цей красивий каталог.