Тернопіль на місяць може залишитися без гарячої води

06/07/2018 0
Розмір тексту:

У Тернополі тривають ремонти котелень та системи тепломереж. Через це частина споживачів не отримує гарячої води. Але з 10 липня без гарячого водопостачання може залишитися все місто. Одна із причин – у КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» недостатньо коштів для оплати за газ.

– Декілька років тому вступив у дію закон України «Про ринок природнього газу», відповідно до якого ми можемо отримувати природній газ тільки при певному рівні оплати за нього – 90% від всієї суми вартості використаного за місяць газу, пояснив Андрій Чумак, директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго». – Тут є важливий нюанс. Щоб отримати газ на наступний місяць необхідно оплатити 90% його вартості вже до 22 числа поточного місяця. Та не всі споживачі розраховуються за отримані послуги до цієї дати, а часто оплачують її вже після 22 числа. Наразі, до 10 липня ми маємо дозвіл на використання природнього газу за ціною, яка призначена для населення. З 10 липня ми передбачаємо, що такого дозволу мати не будемо у зв’язку з тим, що не отримаємо достатньо коштів від населення, відповідно не зможемо розрахуватися і втримати оплату на рівні 90% за природній газ. Нам не вистачає 22 мільйони гривень. Тому існує загроза, що будемо змушені на півмісяця-місяць зупинити подачу гарячої води. У зв’язку з цим просимо споживачів розрахуватися за отриману послугу. 10 липня нам буде відомо, що буде найближчі 10 днів, якщо рівень оплати буде кращий, то «Нафтогаз» може до 20 числа знову видати номінацію і ми включимось.

Відключення гарячої води можливе ще й з іншої причини.

– Наші договори з «Нафтогазом», які обумовлюють тариф теплової енергії і гарячої води, продиктовані Постановою Кабміну, термін дії якої закінчився 1 червня, – продовжує Андрій Чумак. – Її продовжили до 1 серпня, а зараз у нас немає ніяких відомостей про те, що з 1 серпня ми будемо отримувати газ для населення за пільговою ціною, яка на 65% менша від ринкової, від тієї, яка є для бюджетних установ, магазинів та інших споживачів. Рішення щодо цього буде прийматися в кінці липня. Тоді будемо мати інформацію щодо вартості газу та яким чином ми будемо його отримувати, можливо зміняться умови його отримання.

Ольга Трач

Фото автора

  • Теги:

Додати свій коментар

Креатор буд

Опитування

  • Яка з представлених у міськраді політичних сил захищає Ваші інтереси?

    Результати

    Loading ... Loading ...