12 грудня Тернопільський академічний обласний український драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка представляє довгоочікувану прем’єру «Мазепа. Сповідь перед людьми і часом».

Драматичний варіант Б. Мельничука та О. Мосійчука за творами  класика української літератури, нашого земляка Богдана Лепкого.

Драма відображає складність, героїку і трагізм мазепинської доби під час фатальної для України Полтавської битви. Високий патріотизм і зрадництво, героїзм і нікчемність, шляхетність і ницість, людинолюбство і людиноненависництво. Все це в органічному поєднанні з майже документальним описом конкретних історичних осіб і подій передає Богдан Лепкий у історичних повістях, що складають трилогію (за визначенням автора) «Мазепа». Насправді ж повістей було п’ять.

Головний герой – український гетьман Іван Степанович Мазепа (1639 – 1709), кінцевою метою політики якого було утвердження державності України. Також серед подій оповідається про кохання юної красуні Мотрі – дочки генерального судді Кочубея, пізніше страченого Мазепою, – і старіючого гетьмана. Дія відбувається на тлі важливих історичних подій.

Прем’єра буде цікавою для тих, хто цікавляться минулим України та її красним письменством.

Ольга ХУДА, «Тернопільська липа»