Із наступного року в Україні зміниться процедура встановлення тарифів на послуги водоканалів – їх встановлюватиме Національна комісія регулювання електроенергетики, а не органи місцевого самоврядування, як зараз.

Нововведення стосуватиметься міст із населенням понад 100 тисяч, повідомляє телеканал ІНТБ. Тож у Тернополі, ймовірно, зміняться тарифи на водопостачання та водовідведення. І, очевидно, не у бік зменшення.

Востаннє тарифи на послуги «Тернопільводоканалу» міськвиконком переглядав у березні цього року.

– Зараз якраз створюються організаційні підрозділи НКРЕ. Вони будуть вивчати цю галузь, оскільки вона раніше не займалися ціноутворенням на водопостачання і водовідведення, тому що це специфічна галузь. В найближчий час вони приймуть необхідні нормативні акти, на підставі яких буде проводитись ця процедура. І десь орієнтовно в листопаді-грудні постараються розглянути ті пропозиції, які поступили, щоб із 1 січня привести тарифи до економічно обґрунтованих розрахунків, – каже директор КП «Тернопільводоканал» Володимир Кузьма.

За його словами, з однієї сторони єдині тарифи на водопостачання та водовідведення в усіх великих містах України – крок правильний, адже це забезпечить розвиток усім підприємствам. З іншої – принципи роботи в кожному водоканалі різні.

– Специфіка технології підйому і подачі води споживачам у кожному населеному пункті різна. Там, де вода подається зі свердловин, затрачається більше електроенергії, щоб її підняти з надр землі. Якщо взяти більшість міст України, то вони подають воду з річок, тобто з поверхневих джерел, і, відповідно, проводять менше затрат на це. Так само і щодо технології водовідведення. Залежно від рельєфу, є різні затрати підприємств на перекачування та очистку стоків, – зазначає Кузьма.