Раніше ми уже писали про те, що міська рада збирається суттєво обмежити продаж алкоголю і тютюну в Тернополі. Дехто з читачів не сприйняв сарказму і  звинува автора публікації ледь не в рекламі дитячого алкоголізму. До вашої уваги проект рішення з цього приводу. Якщо його приймуть в такому вигляді, то  за пивом доведеться їздити в сусідні райцентри.

Про регулювання реалізації тютюнових та алкогольних виробів на території м.Тернополя

Враховуючи багаточисельні звернення мешканців міста Тернополя, громадських організацій та релігійних громад, у відповідності до Законів України “Про місцеве самоврядування в Україні“, “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму“, “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв“, “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів“, постановою Кабінету Міністрів України від 30.07.1996 № 854 “Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями“, Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.07.1996 р. №854, Правил роздрібної торгівлі тютюновими виробами, затверджених наказом Міністерства економіки та європейської інтеграції України від 24.07.2002 р. №218, ст.156 Кодексу України про адміністративні правопорушення враховуючи висновки постійної комісії міської ради з питань місцевого самоврядування, законності, правопорядку, регламенту та депутатської діяльності, міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Заборонити роздрібну торгівлю алкогольними, слабоалкогольними, тютюновими виробами, в тому числі – пивом: в об’єктах роздрібної торгівлі та ресторанного господарства, які розміщені менше, ніж за 100 метрів від навчальних і дошкільних закладів, закладів охорони здоров’я, місць проведення спортивних змагань.

2. Заборонити реалізацію алкогольних напоїв у стаціонарних об’єктах торгівлі та малих архітектурних формах, окрім закладів ресторанного господарства, з 22.00 год. до 10.00 год.

3. Рекомендувати регіональному управлінню Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Тернопільській області припинити видачу ліцензій на здійснення роздрібної торгівлі алкогольними і тютюновими виробами суб’єктам підприємницької діяльності всіх форм власності, об’єкти яких розміщені у місцях, визначених у п.1.

4. Рекомендувати правоохоронним органам посилити контроль щодо притягнення до адміністративної відповідальності осіб, що вчиняють правопорушення , передбачені статтею 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань місцевого самоврядування, законності, правопорядку, регламенту та депутатської діяльності.

Автор цього тексту антиалкогольний депутат міськради Михайло Головко.