Про те як йде процес приватизації помешкань в гуртожитках, які перейшли у власність міста, говорилося багато. Зокрема, Роман Заставний під виборчої кампанії стверджував, що за темпами  приватизації громадянами кімнат у гуртожитках Тернопіль випередив усю Україну.

Нагадаємо, що у 2008 році в Україні був прийнятий закон, який дає можливість громадянам приватизувати кімнати у гуртожитках. Тернопільська влада зуміла перебрати  у своє розпорядження більшість колишніх відомчих та  гуртожитків промислових  екс-гігантів – комбайнового заводу і ВАТ «Текстерно». На перший погляд, ця зручна тема дозволяє попіаритися на темі захисту соціальних і житлових прав тернополян. Не стала винятком і ця каденція. Депутати стрімголов рапортують про свої здобутки.

 Щотижня відповідна депутатська комісія розглядає більше півсотні заяв на приватизацію.

–         Закон був прийнятий три роки тому, але це питання дуже туго і дуже важко стартувало, але все таки зрушилось з мертвої точки. В порівнянні з іншими містами Тернопіль в лідерах по вирішенню цього питання. Але до його остаточного вирішення дуже далеко. Що ми вже зараз змінили. По-перше, радикально змінили підхід до розгляду питання заявника стосовно приватизації кімнати. Якщо захотіти можна усім відмовити, знайти пояснення, чому людина не має права на приватизацію. А якщо дивитись очима заявника, шукати причини погодження, тоді це питання рухається краще. Відкинули масу надуманих довідок, умов приватизації. Дивимось чітко на найбільш жорсткі вимоги закону і якщо за цими параметрами мешканець підходить, то його прохання задовольняється, – розповів депутат міської ради, член комісії із забезпечення майнових прав мешканців гуртожитків Іван Сороколіт.

За його словами, комісія з приватизації гуртожитків збирається кожного тижня.

–         За цих 2 місяці не те, що якийсь приріст, є, а в рази більше питань вирішено, ніж за цілий попередній рік. Це щоб ви зрозуміли, який приріст темпу розгляду справ. На комісії менше 30-50 справ не розглядається, а кожне питання досить об’ємне, тому це забирає час, – зазначив депутат.

Окрім того, запевнив Іван Сороколіт, на засідання комісій запрошуються і самі заявники, чого не робили раніше. І у разі потреби – одразу на місці вирішуються усі проблемні питання.

Ми тішимося тим, що депутат займається корисною для громади справою, однак було б не зайвим, якби слуга народу поцікавився як ще задовго до розгляду на комісії   бажаючих приватизувати метри в гуртожитках “обдирають” приватні ЖЕКи, які готують довідки, або ж  інші спритні ділки, які обіцяють вирішити всі проблеми.