На сьогоднішній день на території нашої області діє 45 осередків стихійної торгівлі. Якість продукції, яку там реалізовують, ніхто не перевіряє. Тому і говорити про її безпечність для людей складно.

– Сільські ради відкрили собі ринки, без погодження з будь-якими контролюючими органами і отримують за це відповідну плату. А умов для того, щоб торгувати там, абсолютно немає. Тому стоїть питання, щоб ліквідувати ті ринки. А якщо не можна ліквідувати, тому що це пов’язано із робочими місцями і навіть може із виживанням окремих категорій людей, то треба навести порядок. Потрібно облаштовувати ринки, щоб вони відповідали вимогам санітарно-ветеринарних правил і ця продукція, яка там продається була безпечною для здоров’я населення, – розповів головний державний санітарний лікар Тернопільської області Степан Дністрян.

Не менш турбує епідеміологів і стихійна торгівля у Тернополі. Однак ліквідувати це санстанція не в силі.

– За стихійні ринки відповідають органи внутрішніх справ. Тому що це є незаконна торгівля. І тільки вони мають право або розганяти, або штрафувати, або наводити порядок. Мене це болить, тому що там продається цілий ряд тих продуктів, які представляють небезпеку для здоров’я людей, – наголосив Степан Дністрян.

До речі, у минулому році в області було вилучено з продажу 5,5 тонн недоброякісних харчових продуктів.