Торік на місцевих виборах за підсумками голосування політична партія «Фронт змін» отримала лише три (із 60) мандати у Тернопільській міській раді. Депутатами стали заступник тодішнього мера Петро Гринчишин, директор водоканалу Володимир Кузьма і головний тролейбусник Андрій Мастюх. Щоправда, нещодавно “фронтовиками” прогнозовано стали ще два депутати, які пройшли у міськраду за списками партії “За Україну”, серед яких і  екс-мер Тернополя Роман Заставний.

Сьогодні представники партії Яценюка не перебувають в опозиції до однопартійної більшості, хоча Заставний разом з Гринчишином належать до найбільш активних критиків діяльності нової влади. Хоча… Як пояснив Петро Гринчишин, «Фронт змін» і «Свобода» спільно працюють в Комітеті опору диктатурі. Крім того, однакові у двох партій і окремі положення ідеологічної політики. Але це не заважає «фронтовикам» піддавати роботу «свободівців» критиці.

– Ми різко не погоджуємося з діями окремих чиновників міської ради, які під прапорами «Свободи» прийшли до влади і дозволяють собі направо і наліво роздавати землю, дозволяють собі торгувати комунальним майном по зовсім дешевих цінах, дозволяють собі не виконувати навіть те, що вони обіцяли нашим виборцям. Обіцяли безкоштовний проїзд ветеранам, інвалідам і всім пільговим категоріям – ми бачимо, що це не виконується. Обіцяли сміттєпереробний завод – тільки балакають. Обіцяли не піднімати тарифи – і буквально за рік підняли тарифи по трьох позиціях, а тарифи на утримання будинків на 50%. Тому ми і надалі будемо категоричні і принципові до тих людей, які під прапорами «Свободи» зайшли і дозволяють собі робити те, що сьогодні виробляє Партія регіонів, – заявив Петро Гринчишин.

Оскільки «Фронт змін» у міській раді у меншості, у них і менше можливостей у повному обсязі виконати свою передвиборчу програму.

– Нам залишається тільки конструктивно працювати і звертати увагу на ті неправильні дії чиновників та адміністрації міської ради, які вони роблять у своїй роботі. Але ми проводимо зустрічі із громадянами, у нас працює постійно діюча приймальня. Зрештою ми єдині із політичних партій, хто в травні цього року провів відкритий політичний звіт депутатів міської ради перед громадою міста. І ті пропозиції, які нам вдається внести у порядок денний сесії, чи інших рішень міської ради, вони є не політично крикливі, а вони є прагматичні і професійні. Тому, я думаю, ми і надалі будемо продовжувати працювати у такому режимі, – запевняє депутат.

Щодо змін, які відбулися у місті за рік діяльності цієї каденції міської ради, то однозначної відповіді Петро Гринчишин не дав. На його думку, новій владі у спадок дісталися напрацювання попередників. Але дещо відмітити все-таки можна.

– Те, що у місті є ресурс живучості – це дуже добре. І те, що з окремих питань міська рада сьогодні справляється з роботою, це можна віднести як позитив. Але найкраще, що вона робить, так це рекламу своїх дій. Коли ми приймали бюджет, ми одразу говорили, що стільки чиновників для обслуговування публічної реклами діяльності мера чи мерії, напевно, не було в жодної каденції. Але я хочу відмітити той позитивний факт, що дуже вдало міський голова призначив на посаду начальника управління культури поета, патріотичного діяча Олександра Смика. Мені здається, що завдяки його професійній роботі, завдяки йому як особистості, рівень культурних заходів у місті став помітнішим. І це використовує, в тому числі, і в своїх інтересах провладна партія «Свобода». Але я думаю, що місто має жити краще. Воно не повинне крутитися у політичній боротьбі і політичному піарі. Місто має працювати як єдиний, красивий, господарський механізм, – впевнений Петро Гринчишин.

Читайте на цю тему:

За рік після виборів в тернопільській владі – жодного тимошенківця