На пленарному засіданні сесії обласної ради найбільші дискусії, як ми вже писали, викликало питання про звернення до Президента України, голови Верховної Ради та прем’єр-міністра щодо недопущення виключення з переліку пам’яток архітектурної спадщини, що не підлягають приватизації, будівель Почаївської Лаври.

.

Зазначимо, що у разі прийняття Верховною Радою законопроекту про виключення Почаївської лаври із переліку об’єктів, які не підлягають приватизації, святиня, фактично, перейде у приватну власність Української православної церкви Московського патріархату.

Проект звернення, який раніше підготувала спеціальна комісія облради, не знайшов підтримки в більшості депутатів. Не голосували за це рішення представники Партії регіонів та Єдиного центру.

Тож не дивно, що декому з депутатів навіть важко було стримувати емоції. Так, позафракційний депутат Степан Барна демонстративно накидав на робочі місця регіоналів дрібні монети. Але це не вплинуло на непохитніcть біло-блакитних і під час повторного поіменного голосування вони знову висловилися проти. Після цього в роботі сесії було оголошено десятихвилинну перерву. Після неї представники фракції ВО “Свобода” відмовились брати участь у подальшій роботі сесії.