Світ

Процес новий, але гріхи старі

Справедливо нарікаючи на нахабне всесилля вітчизняної корупції, незайве кинути погляд і на цивілізовану та  “просунуту” в усіх відношеннях Європу. Там теж можна знайти цікаві приклади дивовижної “непотоплюваності” топ-політиків, у яких не те що “рильце в пушку” – тавра ніде ставити. 82-річний екс-прем’єр Італії Сільвіо Берлусконі  має великий досвід відповідача на численних судових процесах, де розглядалися корупційні діяння, зокрема, спроби підкупу сенаторів. За це він ще влітку 2015 р. був засуджений до 3-річного ув’язнення, яке було потім замінене громадським роботами. Не забував нев’янучий дон Сільвіо і про тілесні втіхи (ну який італієць без amore!), займаючись, в міру сил і можливостей, розтлінням неповнолітніх дівчаток. За це він отримав 7 років тюрми, але, наскільки відомо, не просидів у ній жодного дня. Тепер ось екс-власнику AC Milan загрожує новий судовий процес. Процес новий, але гріхи старі – все та ж корупція при прийнятті рішень одним з найвищих наглядових органів країни. 

Нові санкції проти Росії

Росія та її очільник полюбляють зневажливо відгукуватися про санкції з боку Заходу. Мовляв, вони роблять їх лише міцнішими та стійкішими – точнісінько як у відомому нецензурному вислові зі “скарбниць” їхньої національної культури (“Нас е-ут, а мы крепчаем!”) Однак  новий санкційний  пакет, схвалений одночасно Сполученими Штатами, Канадою та ЄС якраз до п’ятої річниці окупації Криму, став черговим  нагадуванням росіянам  про те, що цивілізований світ не збирається миритися з розбоєм. Важливо й те, що нові санкції унеможливлюють саму дискусію про скасування попередніх, що запроваджені за Крим і за Донбас. Вони стали більш жорсткими і включають в себе цілу низку військових підприємств. Удар по кожному з них – це удар по цілому ланцюжку економічних зв’язків. Причому показово, що  серед таких компаній не лише кримські заводи, а й військові гіганти з Петербурга, Ярославля та Зеленодольська. А серед фізичних осіб, яких зачепили санкції – представники найближчого оточення В.Путіна.

Україна

Черговий антирекорд

Не надто приємна і водночас застережлива новина  для головних дійових осіб виборчої кампанії: згідно з дослідженням  відомої аналітично-консультативної фірми Gallup, громадяни України мають найнижчий у світі рівень довіри до влади у своїй державі.  «Лише 9% жителів мають довіру до керівництва країни, що є  найнижчим рівнем довіри у світі вже другий рік поспіль. Це набагато нижче середнього показника в світі (56%) у 2018 році “, –  йдеться у повідомленні Gallup. Також у ньому наводиться вже зовсім неприємне для нинішнього високодуховно-патріотичного керівництва співставлення цифр: аналітики вказують, що за президентства Віктора Януковича довіра до влади не перевищувала… якихось 24%. На початку президентства Петра Порошенка з’явилися ознаки відновлення довіри українців до влади:  48% з них  схвалювали його роботу. Проте з 2015 року, як відзначають фахівці,  довіра не перевищувала 14%. 

Бюлетені завдовжки пів екватора

Про безпрецедентно довжелезний  бюлетень для голосування в першому турі виборів президента і ті приховані хитромудрі “пастки”, які він таїть для неуважливих і короткозорих виборців говорилося вже віддавна. Нарешті ЦВК продемонструвала цей плід своєї копіткої роботи. Виглядає він справді вражаюче. Довжина його, як розповіла голова ЦВК Тетяна Спіпачук, складає 80 см, а сумарна протяжність всіх бюлетенів склала б 24 354 км. Це більше, ніж половина екватора Землі (40 076 км)  і майже дорівнює відстані від Києва до столиці Уругваю Монтевідео.  Площа всіх замовлених бюлетенів становить майже 5 квадратних кілометрів, що приблизно  дорівнює площі  – 70 футбольних полів.  Крім того, бюлетень має 10 ступенів захисту. Зокрема, це спеціальний папір, водяний знак, мікротекст та фарба. До речі, в тому ж  Уругваї президент теж обирається на 5 років, однак двічі поспіль обраний бути не може – інформація для роздумів?

Дивний дисонанс

Якийсь дивний (чи, можливо, свідомий і спланований) дисонанс виник у оцінці впливу США на українську політику між Президентом Петром Порошенком і його неприхованим (всупереч своїй службовій посаді) симпатиком Генпрокурором Юрієм Луценком. Останній  в інтерв’ю американському виданню The Hill  заявив, що посол США в Києві Марі Йованович ще декілька років тому (?) передала йому  перелік людей, яких, за його словами, просила «не переслідувати». Держдепартамент США одразу ж  назвав цю заяву Луценка «відвертою вигадкою». Вашингтон заявив, що слова Генерального прокурора України не відповідають дійсності і покликані послабити репутацію посла Йованович. Водночас Президент П. Порошенко заявив, що цінує нинішні відносини стратегічного партнерства з США і повністю підтримує діяльність посла США в Україні. На думку “зубра” вітчизняної дипломатії, екс-глави МЗС Костянтина Грищенка, такі малозрозумілі  ігри не принесуть її учасникам ніяких політичних дивідендів.

Тернопіль

Блискучі перспективи

Читати повідомлення з кримінальної хроніки, навіть дуже сумні, іноді буває доволі потішно. Так, нещодавно було повідомлено, що “у школі на Тернопільщині знайшли мертвого чоловіка”. Що ж, як мовиться, нехай спочиває з миром… Але тут-таки, в цій же інформації говориться, що “чоловік полюбляє зловживати спиртними напоями”. Ось тобі й на – і досі полюбляє?!. А ще кляті нечестивці-атеїсти доводять, що загробного життя немає… Та, виявляється, небіжчики не лише “полюбляють зловживати” – вони ще й мають право і можливість виконати свій громадянський обов’язок і… проголосувати. Принаймні, як стало відомо, декому з них, зокрема загиблому 10 років тому відомому телеведучому Ігорю Пелиху прийшло на адресу його тернопільської реєстрації люб’язне запрошення взяти участь у виборах. А тим часом Президент, котрий на тижні побував у Тернополі, яскраво змалював усім нині сущим містянам блискучі перспективи, які відкриються перед ними і всією країною – за умови, звичайно ж, правильного голосування…

Ігор Дуда