Проблему із синьо-зеленими водоростями повинно вирішувати КП “Об’єднання парків культури та відпочинку м.Тернополя” Тернопільської міської ради.

Про це повідомили у прес-службі Держекоінспекції у Тернопільській області.

Як пояснюють фахівці інспекції, процес цвітіння синьо-зелених водоростей відбувається щороку, проте найбільше у спекотну погоду. “Цвітіння” води негативно впливає як на водойми, так і на людину. Синьо-зелені водорості можуть призвести до отруєння під час купання у воді, а також якщо вживати рибу із зеленої водойми. Кип’ятіння такої води та звичайна термічна обробка риби не знижує її токсичності.

Обов’язки водокористувача Тернопільського ставу і водойм, які розміщені у парку Шевченка і парку “Топільче”, покладено на КП “Об’єднання парків культури та відпочинку м.Тернополя”. Отож, Держекоінспекцією у Тернопільській області приписом № 3/2701 від 27 липня 2016 року зобов’язано останніх не самоусуватись від покладених обов’язків з посиланням на невідворотні явищ природи, а невідкладно провести обстеження Тернопільського ставу і водойм, які знаходяться в межах парку ім. Шевченка та парку “Топільче”, розробити та вжити заходи очистки водойм у місцях масового скупчення синьо-зелених водоростей та інформувати про вжиті заходи щоденно ЗМІ та екологічну інспекцію.