Заборгованості з усіх виплат державних допомог станом на початок дві тисячі одинадцятого року немає, запевнили сьогодні на колегії головного управління праці та соціального захисту населення Тернопільської облдержадміністрації.

Наразі в області різні види соціальних допомог отримують понад сімдесят три тисячі сімей, повідомляє TV-4.

На Тернопільщині понад триста вісімнадцять тисяч людей мають право на пільги. Щороку видатки на це зростають. Якщо на початок року заборгованості з усіх виплат державних соціальних допомог на Тернопільщині не було, то заборгованість з компенсації пільг в області – понад одинадцять мільйонів гривень.

– Найбільші суми заборгованості склалися з компенсаційних виплат за пільговий проїзд та надання пільг на природній газ. Із загального обсягу пільг найбільша частка припадає на пільги з оплати житлово-комунальних послуг, здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд та надання пільг з придбання твердого палива, користування пільгами зв’язку, – каже начальник управління соціальних гарантій та компенсацій Володимир Івахов.

Проблемним на Тернопільщині залишається забезпечення спеціальним транспортом інвалідів. В області наразі в черзі на авто – понад півтори тисячі людей з обмеженими можливостями. В минулому році автомобілі отримали лише п’ятдесят двоє інвалідів. Причому тридцять два автомобілі придбали за державні гроші, а решту в якості гуманітарної допомоги.