Сон після вживання спиртних напоїв значно сповільнює розкладання алкоголю в крові людини й, відповідно, продовжує процес витверезіння. До такого несподіваного відкриття прийшли японські фахівці з Національного Центру  боротьби з алкоголізмом у місті Куріхама (префектура Канагава).
У березні минулого року вчені з Національного Центру почали експеримент, у якому брали участь 24 людини. У рамках експерименту чоловіки й жінки вживали певну дозу пива, при цьому частина “піддослідних” після цього лягала спати. Як показали результати дослідження, у тих людей, що після вживання спиртного спали, процес розкладання алкоголю в крові проходив удвічі повільніше порівнянно з тими, хто не лягав спати. Це повністю спростовує переконання більшості людей, що найкращий спосіб протверезіти – виспатися.
“Дивно, що ніхто раніше не здогадався провести подібний експеримент, – підкреслив глава дослідницької групи професор Мацумото Хіросі. – У сні всі функції організму виконуються значно повільніше, тому що люди перебувають у стані спокою”.
Відкриття японських учених може змусити жителів країн, жителі яких полюбляють випити, по- новому глянути на проблему протверезіння, оскільки тепер термін “проспатися”, схоже, перестає бути актуальним.