Вступникам, які не зареєструються на ЗНО до 20 лютого, доведеться забути про вищу освіту на цілий рік. Тому тим, хто хоче пройти тестування у 2015-му, треба поквапитись.

На ЗНО зареєструвалося 60% тернополянУчні загальноосвітніх навчальних закладів зареєструватися можуть у школах або самостійно, втім, комплект документів відправляється централізовано із навчального закладу, разом із списком випускників. Всі інші записуються на оцінювання індивідуально. Допомогти у цьому можуть в реєстраційних пунктах, які діють на базі приймальних комісій економічного та технічного університетів. Відповідальний за ЗНО в області Юрій Шайнюк каже: щоб не отримати відмову, треба зареєструватись без помилок.

«Звичайно що є окремі відмови в реєстрації, це для тих, хто не виконав відповідні правила зокрема: або відсутня фотографія, або зареєструвався по паспорту, а копію документа прислав свідоцтво про народження. Ну і або не написана заява власноручно, або ще якісь там особливі нюанси», – розповідає відповідальний за ЗНО в області Юрій Шайнюк.

Змінити особисті дані чи предмети, обрані для оцінювання, абітурієнти можуть до першого квітня, каже Юрій Шайнюк. І додає, з нашої області на цьогорічне ЗНО уже зареєструвалося кілька тисяч осіб.

«В нас є зареєстрованими вже офіційно понад 5 тисяч 300 абітурієнтів. Це на українську мову та літературу, як базовий, так і поглиблений рівень. Ну і на інші предмети відповідно менша кількість є зареєстрованих. Зокрема на математику вже понад 2 з половиною тисячі. На історію України трохи більше понад три тисячі абітурієнтів. Досить велика кількість є і на біологію, і географію там приблизно по однаковій поки, що кількості понад 1 300 осіб», – каже Юрій Шайнюк.

Ще більше 1200 абітурієнтів здаватимуть іноземні мови.

Зважаючи на події в країні, каже Юрій Шайнюк, з загальних правил виняток зробили лише для мешканців Криму та зони АТО. На тестування вони можуть зареєструватися до 20 квітня і братимуть участь у додатковій сесії, яка розпочнеться 9 червня.

Джерело: ІНТБ