Християни проводжають Великодні свята. Неділя 22 квітня завершує перший пасхальний цикл. Її ще називають Провідною або Фоминою. З цього часу змінюється хід церковних богослужінь, – повідомляє ІНТБ.
– Ця неділя є по суті закінченням Світлого тижня, тому що богослужіння, починаючи від Пасхи і до Світлої суботи, є особливими і є по своєму чину близькими до богослужінь Пасхи. Це вже на Фомину неділю відбувається перехід до звичайних богослужінь, які відбуваються в позапасхальний період, але звичайно, ще з деякими пасхальними особливостями, які до Вознесіння Господнього будуть завжди присутні, – розповів архієпископ Тернопільський і Бучацький Нестор.
У Провідну неділю прийнято вшановувати померлих. Тому здавна в Україні у цей день відвідують могили рідних і близьких. На цвинтар несуть пасхальну їжу, таким чином розділяючи з померлими свято Воскресіння Христового.
– Померлі також ніби є причасними цьому великому торжеству Воскресінню Христовому, адже Він і заради них воскрес. А так як на саму Пасху та на Світлому тижні поминальні служби, як правило, не звершуються, то основне поминання відбувається на Фомину неділю. І це є свого роду ніби єднання живих і померлих, тому що у Воскресінні Христовому з’єдналися всі – і живі, і померлі. І Христос воскрес і для тих людей, котрі жили і вже померли, і для тих, що живуть зараз, і для тих, котрі будуть жити після нас, – зазначив архієпископ Нестор.
Померлих вшановують не лише візитом чи великодніми гостинцями. Над могилами священики відправляють відповідну молебень, а також освячують їх.