Тернопільська міська рада не виключає, що сміття з міста доведеться вивозити у Малашівці й після домовленого з громадою села терміну, який спливає 1 листопада.

Начальник міського управління житлово-комунального господарства Олег Соколовський під час прес-конференції запевнив – новий полігон для вивозу сміття у Миролюбівці здадуть вчасно і вже з 1 листопада туди можна буде розпочати возити відходи замість Малашівців.

– Але є одна проблема – закупівля машини для тюкування сміття, – зауважив він. – Коштів на це у міськраді немає. Надіємось на підтримку області і держави. Якщо вдасться цю машину купити якнайшвидше, сміття почнуть возити на новий полігон біля Миролюбівки.

У разі відсутності тюкувального агрегату, каже Соколовський, у міськради не буд іншого виходу, як і надалі возити сміття в Малашівці.

– Ми там зробили  перепланування і зараз сміттєзвалище в Малашівцях є одним із найкращих  в Україні, – стверджує чиновник. – Там частково зробили купол зі сміття, засипали його спеціальною висівкою, яка має вапнякову основу і знищує всі мікроби. Відповідно на звалищі вже немає ні чайок, ні ворон.

Соколовський також додав, що міськрада виділила Малашівцям більш як 0,5 млн. грн. на розвиток інфраструктури. Відтак начальник управління ЖКГ сподівається, що громада села у разі потреби піде назустріч мерії Тернополя.

– Ми налаштовані, щоб не продовжувати нашу угоду, але якщо буде потреба, надіємось на розуміння громади. Бо ситуація дуже складна. Хоча розуміємо, що сміттєзвалище не можна експлуатувати, його потрібно закрити. І найголовніший чинник у цьому — з Малашівців йде вода, яку п’є місто, – підсумував Соколовський.

Нагадаємо, 31 березня цього року громада Малашівців підписала меморандум з Тернопільскою міською радою та обладміністрацією, в якому погодилася на вивезення сміття з Тернополя на сміттєзвалище біля села до 1 липня.

5 липня жителі села вкотре перекрили дорогу на сміттєзвалище, мотивуючи це тим, що завершилась дія меморандуму.

Після 10-ти денної блокади вивіз сміття було відновлено. Наразі меморандумом передбачено, що облдержадміністрація та міська рада продовжуватимуть фінансувати заходи, спрямовані на закриття сміттєзвалища, розроблять проектно-кошторисну документацію на проведення першочергових заходів з його рекультивації, а також завершать рекультивацію до 1 листопада 2010 року. Як бачимо меморандум не виконано. Зате в місті наставили багато красивих лавочок і замостили пару гектарів асфальту бруківкою.