Більше двадцяти робіт представили на конкурс «Різдвяне диво» маленькі, юні і дорослі тернополяни. Йдеться про традиційний міський конкурс на кращу шопку, який проходить у Тернополі вже декілька років поспіль. Участь у конкурсі беруть, як вихованці дитячих садочків і шкіл під керівництвом вихователів, керівників гуртків і вчителів, так і різних позашкільних навчальних закладів, і звичайні тернополяни.

Цього року, представлено багато колективних робіт і є декілька особистих. І щороку, оглядаючи виставку, тільки дивуєшся людській фантазії та вмінню. У хід йдуть найрізноманітніші матеріали і техніки. Водночас розумієш, що на одну навіть найпростішу роботу, необхідно витратити чимало часу, енергії і матеріалів, і треба мати знання і вдосталь терпіння, щоб усе продумати і найголовніше, зробити, власними руками. Адже важливо не тільки «побачити» загальну композицію, а вирішити, які матеріали використовуватимеш у роботі, з чого і як зібрати саму шопку, якими будуть головні персонажі, чи буть додаткові діючі особи і декоративне оформлення. А дехто не обмежується тільки шопкою, а виготовляє велику композицію, наприклад, різдвяного вечора у селі.

В експозиції завжди є оригінальні роботи, які вирізняються або задумом, або технікою виконання, або матеріалами, або усім цим разом. Наприклад, на цьогорічній виставці є шопка зі скла. Вихованці обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді намалювали вертеп на склі вітражними фарбами та підсвітили його лед-стрічкою. А деревину і мішковину використали для декорування стін і даху скляного корпусу. А діти із художньої студії «Дивотворчики» виготовили усіх персонажів різдвяного дійства з вовни у техніці валяння, доповнивши композицію також сіном і деревом. Цікаво виглядає триповерхова композиція з різних матеріалів, в основі якої гофрокартон. Наверху різдвяна зірка, нижче ангели сповіщають людям радісну новину, ще нижче три царі йдуть поклонитися маленькому Ісусу, і внизу – стаєнка зі святим сімейством. Традиціний сюжет ще однієї шопки учні шістнадцятої школи видрукували на рисовому вафельному листі і доповнили композицію розфарбованим печивом. Також використали у роботі плетення із соломи та випилюванні і випалювання на фанері.

Побачити усі роботи, представлені на конкурс, можна у фойє українського дому «Перемога». Виставка шопок, а також дідухів, павуків і новорічно-різдвяних композицій діятиме до 21 січня. А 20 січня на Театральному майдані, під час Параду вертепів і різдвяного концерту «Нова радість стала», оголосять переможців конкурсу на кращу шопку та вручать їм грошові винагороди.  Розпочнеться дійство о 14.00.

Ольга Трач

Фото автора