Скільки платитимуть батьки тернопільських школярів за групи продовженого дня. ВІДЕО

13/09/2018 1
Розмір тексту:

Перебування дітей у групах продовженого дня стане платним. Раніше витрати, а це більше 10 мільйонів гривень, на себе брала держава. Тепер має фінансуватись з місцевого бюджету. У міській раді кажуть – сума дуже велика, тому змушені пропонувати батькам співфінансування.

Дотепер у тернопільських школах функціонувало близько півтори сотні груп продовженого дня. Вони обходились у більш як десять мільйонів гривень щороку. Це, в основному – зарплата педагогам та комунальні послуги. Витрати за це у попередні роки брала держава. Цього року від фінансування груп продовженого дня відмовилась, переклавши ці видатки на міський бюджет, повідомляє TV-4.

– Нам такі послуги коштують в рік більше 10 мільйонів гривень. Тобто, 4 місяці, яке залишилось до кінця року – це нам залишається 3,5 мільйона гривень, яких немає. Відповідно, ми запропонували формулу, у якій розподіл фінансування в групах продовженого дня буде фінансуватись як з міського бюджету, так і за рахунок батьківської плати, – каже заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.

У школах вже провели організаційні збори, поговорили з батьками. Вирішили, що відтепер 60 відсотків вартості перебування дитини у групі продовженого дня сплачуватимуть батьки, 40 відсотків покриватиме міський бюджет.

– 6 годин – це повна ставка, 4,5 години – це 0,75 і 5 годин – це 0,5. І так вже розраховуються видатки для батьків і видатки для бюджету. Таким чином, в першому випадку – це 252 гривні, в другому – 190 гривень і в 3 випадку – це 126 гривень для батьків дитини, – каже заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.

Всього у тернопільських школах цього року функціонуватиме трохи більше сімдесяти груп продовженого дня, а це половина від попереднього року. У той час, в Міністерстві освіти пояснюють: “Порядком створення груп також передбачено, що робота групи може фінансуватися за інші кошти, не заборонені законом. Тобто, батьки можуть сплачувати певну суму за перебування дитини в групі подовженого дня, однак школи не мають права від них цього вимагати”.

  • Теги:

Коментарі (1)

Сергій

14/09/2018

Щодо оплати праці вихователів груп подовженого дня у закладах загальної середньої освіти

Лист МОН № 1/9-535 від 06.09.18 року

ДрукуватиЗапитатиНадіслати другуПоділитись Підписатись на новини
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-535 від 06 вересня 2018 року

Керівникам департаментів (управлінь)
освіти і науки обласних, Київської міської
державних адміністрацій

Щодо оплати праці вихователів
груп подовженого дня у закладах
загальної середньої освіти

Враховуючи численні звернення до Міністерства освіти і науки України щодо оплати праці вихователів груп подовженого дня у закладах загальної середньої освіти інформуємо.

Відповідно до Порядку створення груп подовженого дня у державних і комунальних закладах загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 25.06.2018 № 677 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.07.2018 за № 865/32317, групи подовженого дня створюються та функціонують відповідно до рішення засновника закладу загальної середньої освіти за письмовими зверненнями батьків, інших законних представників учнів. Фінансування груп подовженого дня здійснюється за кошти засновника та за інші кошти, не заборонені законодавством. Тобто, саме на засновника покладено здійснення організації роботи групи подовженого дня: наявність необхідної матеріально-технічної бази; забезпечення умов для організації харчування та денного відпочинку (сну) учнів; організації дозвілля учнів тощо.

У групі подовженого дня з учнями працює вихователь відповідно до щоденного плану його роботи.

Введення посади вихователя у заклад загальної середньої освіти для роботи групи подовженого дня передбачено Типовими штатними нормативами закладів загальної середньої освіти, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 06.12.2010 № 1205 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22.12.2010 за № 1308/ 18603), залежно від загальної кількості годин роботи груп подовженого дня та виходячи з норми роботи на ставку 30 годин на тиждень.

Посада вихователя віднесена до Переліку посад педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 № 963.

Оплата праці з нарахуваннями педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, у тому числі і вихователів групи подовженого дня, здійснюється за рахунок освітньої субвенції відповідно до статті 103² Бюджетного кодексу України та постанови Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 № 6 «Деякі питання надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам».

Заступник міністра Павло Хобзей

Додати свій коментар

Креатор буд

Опитування

  • Яка з представлених у міськраді політичних сил захищає Ваші інтереси?

    Результати

    Loading ... Loading ...