Три тисячі сімсот двадцять чотири жителя Тернополя перебувають на квартирному обліку громадян, потребуючих поліпшення житлових умов, який ведуть при виконавчому комітеті. Ще сім тисяч сто дев’яносто двоє – на кооперативному обліку осіб, бажаючих вступити в члени житлово-будівельних кооперативів.

Про це повідомила начальник відділу квартирного обліку та нерухомості Тетяна Басюрська.

– У відповідності до «Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов…» з 1 жовтня до 31 грудня проводиться щорічна перереєстрація громадян, які потребують поліпшення житлових умов, – розповіла під час чергового засідання виконавчого комітету Тетяна Басюрська. – Інформація щодо необхідності перереєстрації громадян, які потребують поліпшення житлових умов щорічно розміщується на офіційному сайті міської ради у розділі «Житлова політика». Працівники відділу квартирного обліку та нерухомості також направляють листи – нагадування громадянам, з метою поновлення ними облікових даних. У 2018 році з квартирного обліку було знято 20 громадян, які покращили свої житлові умови або  вибули на постійне місце проживання до іншого населеного пункту. За дев’ять місяців 2019 року з квартирного обліку знято 13 громадян, які покращили свої житлові умови або  вибули на постійне місце проживання до іншого населеного пункту.

У відділі також ведуть реєстр учасників бойових дій з числа учасників АТО та ООС, які перебувають на квартирному обліку у виконавчому комітеті міської ради. Станом на перше жовтня 2019 року у ньому налічувалося 175 осіб.  Вищевказаний реєстр постійно оновлюється. На виконання ряду Постанов Кабінету Міністрів України спеціалісти відділу підготували інформацію про громадян пільгових категорій, які перебували на квартирному обліку у виконавчому комітеті Тернопільської міської ради. На її підставі було нараховано компенсацію та придбано житло 10 особам з інвалідністю – учасникам бойових дій на території інших держав, 5 особам з інвалідністю – учасникам АТО, 3 членам сімей загиблих військовослужбовців в зоні АТО. У міській раді також діє комісія, яка розглядається питання надання компенсації пільговим категоріям населення для придбання житла згідно державних програм.

Ольга Трач

Фото автора