Юрій Смакоуз, молодший брат депутата Тернопільської міської ради Віталія Смакоуза, сьогодні вперше вийшов у люди як представник партії Віталія Кличка «УДАР». Він взяв участь у круглому столі «Тернопільської експертної групи» на тему енергобезпеки країни та альтернативних джерел енергії.

Юрій Смакоуз і Сергій ТарашевськийВарто зауважити, що Віталій Смакоуз  балотувався у 2010 році у міську раду від «Партії захисту дітей війни». Тоді він лише після судових перипетій переміг «свободівця» Михайла Сиротюка. А попередньо пан Віталій вже мав депутатський мандат Тернопільської обласної ради. Забудівельник представляв «Соціалістичну партію».

Юрій Смакоуз відзначився у тернопільській політиці маленькою війною з лідером місцевої «Батьківщини» Василем Деревляним. У 2007 році група з семи депутатів міської ради покинули фракцію «Батьківщини». Причиною такого розколу була ситуація навколо виділення земельної ділянки по вулиці Тарнавського площею більше дев’яти гектарів тепер в. о. голови Тернопільської облради Юрій СмакоузСергію Тарашевському.

Смакоуз-молодший у протистоянні з Василем Деревляним не тільки захищав політичного товариша, але і мав свій «зуб». «Бютівець» у 2007 році активно лобіював інтереси будівельного афериста Зіновія Щепановського. У конфлікті братів Смакоузів і керівника фірми «Будівельник» Деревляний виступив на боці останнього. Тоді ці дві структури сперечалися за територію по вулиці Вербицького.

Після нетривалих розбірок між Деревляним та Тарашевським всі залишилися при своїх інтересах.  Семеро депутатів так і не увійшли вдруге у «Батьківщину». Цю групу негласно очолював якраз Юрій Смакоуз. А у його такому собі підпорядкуванні перебував тодішній депутат міськради, а тепер парламенту, лідер  місцевого «УДАРу» Ігор Побер.

Давні товариші Юрій Смакоуз і Ігор Побер знову знайшли спільну мову. Нині Юрій Георгійович виступає у ролі заступника обласного голови партії з економічних питань.