Мін’юст скасував державну реєстрацію права на користування спорудами Почаївської лаври УПЦ МП. Комісія, яку скликали у Міністерстві юстиції для розгляду скарги Кременецько-Почаївського заповідника, визнала рішення державного реєстратора недійсним, а також заборонила йому доступ до реєстру.

Нагадаємо, 27 вересня реєстратор комунального підприємства «Струсівське» Андрій Яремко в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно зареєстрував на УПЦ МП право користування до 2052-го року на шість споруд Почаївської Лаври загальною площею понад 7 тисяч квадратних метрів. Тобто Московський патріархат отримав право на користування Успенським і Троїцьким соборами, монастирськими келіями, архієрейськими будинками, дзвіницею. Усі ці споруди є архітектурними пам’ятками державного значення.

Інформацію про дії державного реєстратора оприлюднив депутат Почаївської міської ради Тарас Паляниця. «Як тільки я дізнався цю інформацію, відразу звернувся до правоохоронних органів. Джерело, яке мені вперше повідомило цю інформацію, не розголошую. Правоохоронні органи розпочали слідчі дії».

Міністерство культури оскаржило рішення Мінюсту щодо дій державного реєстратора. Відтак Мінюст скликав комісію, яка і скасувала державну реєстрацію права Московського патріархату на споруди Почаївської лаври.

А тим часом в УПЦ МП заявляють, що і далі будуть користуватися Почаївською лаврою. «Рішення Мінюсту про скасування державної реєстрації на право користування спорудами Почаївської лаври не позбавляє чоловічий монастир права ним користуватися», – заявив на своїй сторінці у Фейсбуці голова юридичного відділу УПЦ МП протоієрей Олександр Бахов. Він запевняє: нині діє договір від 2003-го року про користування спорудами лаври УПЦ МП.

Софія Романська