Вчорашнє зібрання громадськоі ради при обласній адміністраціі завершилося скандалом. Засідання залишили представники ряду громадських організацій, а також представники ОДА, які робили спробу провести засідання за власним сценарієм.

Ініціативу на зборах захопили представники “Свободи”, які, як виявилоcя, достатньо представлені серед організацій громадського сектору. Вони зробили ставку на керівника обласної “Свободи” і, напевно, голову однієї з громадських організацій Олега Сиротюка.
Таким чином, свободівці поламали плани адміністрації поставити на чолі громадської ради слухняного і контрольованого керівника. Попередньо на це місце влада готувала члена скандального тервиборкому Михайла Андрунціва. Однак ще на першому засіданні під час рейтингового голосування за головуючого кандидат від влади не знайшов підтримки залу.
Нагадаємо, що постанова Кабміну надає громадським радам доволі широкі повноваження щодо моніторингу діяльності місцевої влади. За задумом влади ради мали виконувати функцію гальмівноі сорочки для громадського сектору і бути противагою опозиційним партіям. Тому взяття “свободою” цієї висоти можна розцінювати, як серйозний удар по позиціям ідеологічного заступника Хоптяна – Петра Гоча, який відповідає за цю ділянку роботи. У той час, як Гоч вправлявся у красномовстві та знімав разом з Надалом  міського податківця на сесії міської ради, інше крило “Свободи” – взяло під контроль позиції у його безпосередньому розташуванні. У такий спосіб молодий “регіонал” підклав свиню своєму бігбосу напередодні роковин у владі.
Цікаво, що ні влада, ні Свобода не поспішають викладати свою версію вчорашніх подій. Не виключено, що  ситуацію спробують переграти.  Влада може використати той факт, що на кінець засідання багато з присутніх делегатів не залишилося, тобто піддати сумніву кворум. Але це тільки дасть зайвий аргумент для галасу Сиротюку і його команді.

Андрій Мальований