Дати оцінку посадовим особам ОДА, причетним до відчуження земельної ділянки площею у 26 сотих закликав працівників обласного управління СБУ очільник Тернопільської області, представник партії ВО «Батьківщина» Іван Крисак.

обласна бібліотекаПро це йдеться у його офіційному зверненні до СБУ, зумовленому передачею міській раді землі на площі Героїв Євромайдану, яка була закріплена за довгобудом-бібліотекою.

У зверненні також йде мова про повернення даної ділянки.

«Цю землю передали з численними порушеннями. В. о. начальника управління капітального будівництва ОДА, порушивши норми і не маючи на це повноважень, передала нотаріально завірену згоду на передачу земельної ділянки міській раді. Вона не мала права цього робити. Дане рішення мало отримати цілу низку погоджень і бути завізоване мною як в. о. голови ОДА. Нотаріус, не вивчивши чи дана особа мала право на дії щодо відчуження державного майна, також порушив законодавство, адже завірив даний документ, не затребувавши статутних положень управління капітального будівництва», – наголошує в. о. голови ОДА Іван Крисак.

Представник «Батьківщини» також розповів, що коли 27 листопада поїхав на першу сесію Верховної Ради України і був відсутній у Тернополі, заступник голови ОДА, «свободівець» Леонід Бицюра скликав комісію, яка і прийняла рішення передати дану земельні ділянку міській раді.

«Там хутко провели збори і озвучили рішення, щоб замилити очі громадськості. Насправді ж покликали будівельників та архітекторів і обговорили з ними будівництво пам’ятника Небесній сотні. Ніхто насправді відчуження землі не погоджував», – підкреслює Іван Крисак.

За його даними, це вже не перше захоплення землі, яка була закріплена за бібліотекою. Зокрема, зазначає посадовець, торговий центр, зведений недавно на вул. Шептицького, розташований на ділянці, яка згідно з попередніх планів мала функціонувати як стоянка для автомобілів для відвідувачів бібліотеки.

Будинки, які зараз споруджуються на колишньому «секонд-хенді», теж частково «заступлять» на територію бібліотеки, і опиняться майже впритул до балконів, які заплановані з обох боків довгобуду.

«У  нас забрали 6 сотих стоянки під торговий центр, 13 сотих під будинки і тепер 26 сотих під підземний паркінг. Якби навіть по тих ділянках, які вже забудували, взамін інвестори хоч якимось чином доклалися до добудови бібліотеки, вона б мала зовсім інший вигляд  і роботи із здачі цього об’єкту вже б ішли до завершення. Зараз почали вести мову про будівництво бізнес-центру на 12-14 поверхів та підземного паркінгу на 100 автомобілів. При цьому чітких умов про добудову бібліотеки ніхто не ставить. І взагалі не зрозуміло, чому бізнес-проект має реалізовуватися за рахунок земельної ділянки бібліотеки», – дивується Іван Крисак.

Після колегії ОДА, де скандальне рішення про відчуження землі в центрі Тернополя набуло резонансу,  в. о. голови ОДА відразу відсторонив від виконання обов’язків начальника управління капітального будівництва ОДА Олену Чумак. При цьому жінка одразу лягла в лікарню і перебуває на лікарняному.

Іван Крисак розраховує, що в даній ситуації своє слово повинні сказати компетентні органи, які зокрема мають з’ясувати, чи тиснув хтось на чиновницю або, можливо, обіцяв їй сприяння за завідомо незаконне відчуження земельної ділянки.

Джерело: Погляд