Тернополяни повстали проти священика, який ініціював вирубку дерев біля церкви для будівництва житлового дому. На мікрорайоні «Дружба» 7 лютого мешканці вулиць Пилипа Орлика, 2 та 4 зібралися на мітинг. Люди незадоволені діями представників духовенства. Кажуть, на ділянці, де ростуть берези та ялини, з покон віків граються діти і відпочивають їх батьки. А якщо на цьому місці замість зелених насаджень зведуть будинок, жителі бачитимуть через вікна не дерева, а бетонні стіни, – повідомляє ІНТБ.

«В нас старі будинки, старий водогін. Якщо буде врізка нового будинку в цей старий водогін, відповідно, постраждають від цього  навколишні будинки, не тільки Орлика, 2. Орлика, 4 в першу чергу, потім Драгоманова. Хто буде цим займатися, хто це все буде ремонтувати, абсолютно не зрозуміло, нам розповідають: «Яке вам діло?». Ми тут живемо дуже багато років. Є люди, які живуть все життя. Коли нам говорять, що це земля церкви і ви сюди не втручайтеся, це якось, чесно кажучи, обурює», – каже мешканка вулиці Пилипа Орлика, 2 Ніна Міляновська.

Напередодні свята Водохреща люди побачили, що у парковій зоні вирубують дерева. Відповідно, підняли ґвалт і зустрілися з настоятелем церкви святих Володимира і Ольги УГКЦ отцем Романом Цюпкою. Священнослужитель запевнив, що будівництво законне, і документи на його проведення є. Житимуть у багатоквартирному домі парафіяни.

«Коли нам кажуть: «Не переживайте за берези і ялини – тут будуть туї і сріблясті ялини». Ну скажіть, що тут буде будівництво, скажіть, що кризова ситуація з добудовою храму. Давайте будемо думати, як його добудовувати. А вибірково правду говорити якось, мені здається, то не пасує», – зазначила Ніна Міляновська.

На загальні збори мешканці вулиці Пилипа Орлика запросили також  представників Тернопільської міської ради і священнослужителів з храму Володимира та Ольги. Останні на зібрання не прийшли. Виправдовуватися перед людьми прибув заступник начальника управління містобудування, архітектури та кадастру Данило Чепіль. Чиновник запевнив, зведення житлового будинку законне і, що цікаво, там матимуть змогу купити квартиру не лише прихожани, як вказано у статуті, а й кожен бажаючий.

«Для отримання земельної ділянки створюється релігійна громада, не просто громада, а релігійна громада. Називається вона – парафія. Вона є юридична основа, котра реєструється облдержадміністрацією. Вона зареєстрована 1990 р., чи з якогось там. Ця релігійна громада під назвою «Парафія церкви святих Володимира і Ольги» отримує ділянку, отримує державний акт, має статут, як юридична особа, і відповідно до того статуту, відповідно до генерального плану має право забудовувати свою територію», – пояснив заступник начальника міського управління містобудування, архітектури та кадастру Данило Чепіль.

Данило Чепіль, як ніхто інший, знає, що буде на місці зрубаних дерев. Адже він і є головою тієї ж Парафіяльної ради, яка є власником скандальної ділянки.

«В принципі, буде звичайний будинок, який буде пізніше відгороджений від церкви, буде функціонувати автономно. А храм зі своїм комплексом споруд і з дзвіницею буде функціонувати окремо», – зауважив Данило Чепіль.

Зведення багатоповерхівки затіяли для того, щоб із продажу квартир вилучити кошти і вкласти їх у добудову храму. Це основна версія релігійної громади.

«Поки що парафія виробляє документацію на будівництво за свої кошти в надії, що коли вона проведе серйозний тендер між інвесторами, вона зможе легко добудувати храм», – каже Данило Чепіль.

«Земля, яка виділена власне нашій громаді, видана власне до того, щоб можна було тут збудувати храм і все, що необхідно для повноцінного життя цього храму. Тому та ділянка, слава Господу, ні з одним будинковолодінням, крім землі управління ЖКГ нашого міста, яке дало всі дозвільні документи, всі відстані до прилеглих будинків, вони є абсолютно достатні до того, щоб можна було в кінці кінців, отримати всі дозвільні документи, зокрема генеральний план розбудови ділянки, і такий документ є. Тому стверджувати сьогодні, що чи то священик, чи то церковний комітет самовільно прийняв рішення, тупо і сліпо, понищив усі дерева», – додає настоятель храму св. Володимира і Ольги УГКЦ о. Роман Цюпка.

Ці слова отець Роман Цюпка виголосив на зібранні з парафіянами, яке відбулось у церковному приміщенні, окремо від громадських зборів. Настоятель храму також запевнив, що гроші потрібні на будівництво святині. Обурені мешканці мікрорайону «Дружба» переконують, що все розуміють, але схиляють релігійну громаду до моральності цієї справи.

«Тут є моральна частина. Цей парк, коли віддавався, ніхто не писав, ніхто не говорив, що він буде віддаватися під побудову дев’ятиповерхового будинку. Такого не було. Друге: хто це робить? Це робить духовна особа, це робить, згідно сану, отець, священик греко-католицької церкви. А церква це не храми, це люди», – вважає мешканець будинку на вулиці Пилипа Орлика, 2 Ярослав Федчук.

Михайло Окаринський, депутат-свободівець, представляє даний округ. Він виступив перед громадою, але переконати не зміг. Каже, мітингами люди нічого не доб’ються, і якщо вони й справді рішуче налаштовані, то нехай звертаються до суду.

«Я з’ясував, що всі документи є в належному вигляді. Комусь це подобається, комусь це не подобається. Я думаю, що якщо не подобається, то потрібно це питання вирішувати не мітингами, а є, напевно, якась процедура законом передбачена. Мабуть, люди,які з цим не згідні, повинні цю процедуру задіяти», – проінформував Михайло Окаринський.

Хоч і представники Тернопільської міськради та Парафіяльної ради переконують, що будівництво законне, люди просять не робити цього. Громада вже зібрала понад 200 підписів і звертатиметься до вищих органів влади.

[youtube1]ZCnc3W45Xag[/youtube1]

Читайте на цю тему: