Національна комісія регулювання зв’язку вирішила повернутися до старого методу боротьби з контрабандою – спеціальних наклейок, якими будуть маркуватися легальні мобільники.

Відомство вже погодило проект цієї постанови з Кабміном, повідомляє Комсомольская правда.

Гроші, витрачені на створення бази даних кодів IMEI, виявилися поки що замороженими, а устаткування, закуплене операторами, простоює без діла.

Учасники ринку по-різному оцінюють вартість заходів боротьби із контрабандою.

“На створення бази не було витрачено жодної копійки бюджетних коштів, – заявив директор Українського державного центру радіочастот (УДЦР) Павло Слободянюк. – Всі роботи проводилися за рахунок господарської діяльності підприємства”.

Один із мобільних операторів, у свою чергу, повідомив, що на закупівлю обладнання, необхідного для відстеження і відключення “сірих” телефонів, ними було витрачено близько 1 млн. доларів.

“З технічної точки зору вже всі оператори, окрім одного, готові відключати обладнання, – говорить прес-секретар компанії “Київстар” Сергій Товстенко-Забєлін. – Але сьогодні оператори можуть відключати вкрадені телефони тільки за рішенням суду”.

Нагадаємо, згідно з рішенням НКРЗ, коди IMEI всіх мобільних телефонів, які ввозяться і реалізуються в Україні, повинні бути занесені до узагальненої бази даних УДЦР.