Прокуратура області направила до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно голови одної із сільських рад Тернопільського району, яка обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 366 та ч.3 ст. 368 КК України (службове підроблення та одержання неправомірної вигоди).

ХабарПро це повідомили у прес-службі прокуратури Тернопільської області.

Досудовим розслідуванням встановлено, що сільський голова вимагала та отримала від місцевого жителя 280 тис.грн. хабара за сприяння у позитивному вирішенні питання щодо передачі йому у власність земельної ділянки площею 0,10 га, розташованої на території сільської ради.

Окрім того, сільський голова склала завідомо недостовірну виписку з рішення сільської ради, хоча достовірно знала, що на сесії органу місцевого самоврядування вказане земельне питання не розглядалося та не вирішувалося.

Обвинувальний акт у кримінальному провадженні прокуратурою області направлено до суду за ч.1 ст. 366 та ч. 3 ст. 368 КК України (складання та видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів та одержання службовою особою, що займає відповідальне становище неправомірної вигоди з використанням наданої їй влади, поєднане з вимаганням такої неправомірної вигоди, предметом якої була неправомірна вигода у великому розмірі).

Санкція ч. 1 ст. 366 КК України передбачає покарання у виді штрафу до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, а ч. 3 ст. 368 КК України – у виді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією.